Šapokiečių spalvinga veiklų mozaika

Adolfo Šapokos gimnazija

Šiais metais į savo būrį Adolfo Šapokos gimnazija priėmė 95 pirmokus, kurie teigia, jog gimnaziją pasirinko dėl puikių atsiliepimų apie gimnaziją, dėl gausios būrelių pasiūlos ir kitokių pamokų, dėl noro būti su draugais, dėl to, jog šioje gimnazijoje yra atsižvelgiama į mokinių interesus ir pan. Pirmokai džiaugiasi, jog buvo pateisinti jų lūkesčiai, čia atrado jaukias poilsio erdves, ramybę, dideles sporto sales, per pertrauką skambančią muziką, ne tik įdomų ir suprantamą mokytojų aiškinimą, bet ir nuoširdų jų rūpestį bei pagalbą. Didelį įspūdį paliko Dailės galerija ir moderni laboratorija, jauki biblioteka, tvarkingas stadionas. Tačiau čia tik jauniausių bendruomenės narių įžvalgos.
Ne ką mažiau pozityviais įspūdžiais gali dalintis ir vyresnių klasių mokiniai. Jie galėtų skaitytojams papasakoti apie šį rudenį Valstybės pažinimo centro paskelbtą konkursą „Pažinimo ruduo“, kuriam motyvacines paraiškas teikė daugiau nei 70 mokyklų iš visos Lietuvos. Atrinkta tik 10 originaliausių, pilietiškiausių ir labiausiai motyvuotų mokyklų, tarp jų – Utenos Adolfo Šapokos gimnazija. Mokyklos skaitykloje vyko pilietiškumo pamoka, kurią vedė edukatorės iš Valstybės pažinimo centro prie LR Prezidentūros. Gimnazijos ketvirtokai papasakotų apie dalyvavimą susitikime „Pokalbis apie Europą“ su politologais Linu Kojala ir Vladimiru Laučiumi.

Gimnazistai Utenos A. ir M. Miškinių bibliotekoje turėjo puikią progą išsakyti savo nuomonę ir siūlymus dėl Europos Sąjungos ateities, diskutuoti su garsiais politologais aktualiais šiandienos politikos ir Europos ateities klausimais. Gimnazijoje vyko LJA organizuojama „AcceleratorX Challenge the Challenge“ virtuali inovacijų ir verslumo stovykla. Joje dalyvavo ekonomikos ir verslumo pamokas turintys 11–12 klasių mokiniai. Renginys baigėsi verslo idėjų, tarp kurių šešios sukurtos mūsų gimnazijos mokinių, pristatymu virtualioje scenoje. Kasmetiniame respublikiniame meninio skaitymo konkurse „Tylios sienos, žodžių paliestos“, kurį organizavo Kauno IX forto muziejus ir Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti, gimnazijai atstovavo dvi 4 klasės mokinės. Užimta prizinė vieta ir atskira žodine padėka merginų pasirodymą įvertino Lietuvos Respublikos Seimo Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisijos pirmininkė Paulė Kuzmickienė. Tris dienas Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos 1–4 klasių mokiniai turėjo galimybę dalyvauti edukacines veiklas organizuojančios „Whatansu“ komandos parengtame projekte „Vienas lauke – ne karys“. Projekto tikslas – suteikti mokiniams galimybę sveikatingumą patirti per žaidimą, nuotykį, istoriją ar iššūkį, motyvuoti ir įgalinti dalyvius kurti emociškai, fiziologiškai ir fiziškai sveiką aplinką, suteikiant tam reikiamus gebėjimus ir kompetencijas. Gimnazijoje lankėsi „4 ROOMS forum theatre“ grupė ir bendradarbiavo su 4 klasių mokiniais. Profesionalūs aktoriai iš Vilniaus atvyko pagal projektą „Tausoju, vadinasi, egzistuoju“, kurio idėja – didinti visuomenės aplinkosauginį sąmoningumą meninėmis priemonėmis. Projekto tikslas – skatinti atsakingą elgesį, atsakingą vartojimą, akcentuoti kiekvieno mūsų būtiną dėmesį aplinkosaugai...
Ir visa tai atsakingai saugant save ir kitus.
Apie kitas kasdienes gimnazijoje įgyvendinamų veiklų mozaikos dalis, kurios leidžia kryptingai ir įdomiai pateikti ugdymo turinį, plačiau kviečiame skaityti  gimnazijos interneto svetainėje www.asg.utena.lm.lt

Adolfo Šapokos gimnazijos informacija