Vaikų dienos stovykla „KŪRYBIŠKUMO ERDVĖ“

kuriame Lietuvos ateitį2021 metų birželio 21-23 dienomis būrys Utenos Vyturių progimnazijos pradinių klasių mokinių dalyvavo dienos stovyklėlėje. Visos trys dienos buvo kupinos įvairiausių edukacinių, sportinių, kūrybinių veiklų, kurias suplanavo stovyklos vadovė - Utenos Vyturių progimnazijos dailės mokytoja  E. Ramelienė ir projekto, finansavusio stovyklos veiklas, koordinatorė Utenos švietimo centro metodininkė/Utenos Vyturių progimnazijos anglų kalbos mokytoja R. Sabaliauskienė. Organizuoti stovyklos veiklas padėjo projekte mokymus išklausę savanoriai Šarūnas Kunickas, Justina Mandrijauskaitė ir Edita Narkutė-Leipuvienė bei Editos Ramelienės dukra, buvusi Utenos Vyturių mokyklos mokinė, Kristina Ramelytė.

Stovykla finansuota iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamo projekto NR. 08.6.1-ESFA-V-911-20-0009 „Kūrybiškumo erdvė“. Projekto tikslas - mažinti socialinę atskirtį skatinant Utenos miesto bendruomenės įsitraukimą per savanorystę į projekto sociokultūrines paslaugas, ugdančias socialinę atskirtį patiriančių šeimų vaikų ir jaunimo kūrybiškumą. Projekto pareiškėjas - Utenos švietimo centras, partneriai - Utenos rajono savivaldybės administracija ir Neformalaus ugdymo centras.

Birželio 21 diena

Pirmąją stovyklėlės dieną mokiniai ieškojo lauko erdvėse paslėptų kortelių, pagal kurias buvo suskirstyti į 4 grupes. Vėliau grupės nariai galvojo komandinius prisistatymus, kuriuos lydėjo projekte įsigytų džembių ritmai, piešė ir dekoravo savo vardus, kuriuos eksponavo mokyklos erdvėse. Už šauniai atliktą kūrybinį darbą kiekvienas vaikas dovanų gavo po gertuvę. Susipažinę, susidraugavę stovyklautojai rinkosi prie pusryčių stalo. Vėliau stovyklautojai keliavo į Kamerinį teatrą, kur juos pasitiko stovyklos vadovas Šarūnas Kunickas ir aktorė Justė Mandrijauskaitė. Jie mokinukus supažindino su teatro erdvėmis, pasakojo apie aktoriaus profesiją, vaikai vaidino įvairius personažus. Neprailgo laikas ir Utenos apskrities redakcijoje, kur vaikai buvo supažindinti su laikraščio kūrimo procesu. Stovyklautojai apsilankė ir Utenos švietimo centre. Čia susipažino su origami technika ir, draugiškai sutūpę mokymų salėje, iš laikraščių išsilankstė kepures nuo saulės. Pasisotinę skaniais patiekalais Uno pica picerijos patiekalais, vaikai smagiai laiką leido prie Dauniškio ežero esančiose vaikų žaidimo aikštelėse, kirto ledus, krykštavo bėgiodami Kultūros centre esančių fontanų erdvėse.

Birželio 22 diena

Antoji diena prasidėjo mankšta mokyklos vidiniame kiemelyje, linksmosiomis užduotimis, kurios skatino bendradarbiauti, suprasti vienas kitą be žodžių.  Pasportavę, papusryčiavę, stovyklautojai IKT klasėje susipažino su Paint ir WordArt programomis ir laibai noriai kompiuteriu atliko kūrybinius darbus. Vėliau, naudodamiesi projekte įgytomis priemonėmis, vaikai vitražo technika darė pakabukus, konstravo iš lego detalių, statė bokštus, kūrė mandalas. Papietavą Uno pica picerijoje, stovyklautojai apsilankė RLGym sporto klube, kur treneris Modestas Puišė vaikams papasakojo apie sveikos mitybos, sporto, taisyklingos laikysenos, darbo bei miego režimo svarbą, mokė taisyklingai daryti pritūpimus, atsispaudimus, taisyklingai sėdėti bei kaip teisingai žiūrėti į kompiuterio ar telefono ekraną, kad kaklui būtų kuo mažesnė apkrova.Antroji stovyklavimo diena baigėsi vėsinantis skaniais ledais, maudynėmis Dauniškio ežere ir linksmaisiais žaidimais.

Birželio 23 d.

Mankšta, badmintono žaidimas, smagiosios užduotys su didžiuliu parašiutu. O po rytinės mankštos – pusryčiai. Vėliau stovyklautojai ant 4 metrų tapeto piešė linksmąją vasarą. Komandinis darbas puikiai pavyko. Piešinys puošia stovyklos erdves. Baigę piešinį, sutvarkę darbo erdvę, vaikai išskubėjo prie ežero, maudėsi, žaidė, piešė ant šlapio smėlio. Antroje dienos pusėje stovyklos dalyviai apsilankė gyvūnų prieglaudoje, pietavo kavinėje Abuva, o papietavę, smagiai leido laiką žaisdami boulingą.

Projekto koordinatorė Ramunė Sabaliauskienė, stovyklos vadovė Edita Ramelienė