ERASMUS+ mokyklų mainų partnerysčių projekto „Europos šventės ir tradicijos" virtualus partnerių susitikimas

2021 m. birželio 4 d. Utenos Rapolo Šaltenio progimnazijos projekto komanda (Viktorija Tutinaitė, Saulė Užkurėlytė, Kernius Šimonėlis (6 kl.), Ignas Kazickas, Kasparas Matuliauskas, Evelina Šimonėlytė (7 kl.), Vytautė Meškuotytė, Ugnė Michailovaitė ir Smiltė Tamašiūnaitė (8 kl.)) bei anglų k. mokytoja Jolanta Gasiūnienė ir IT mokytoja Jolita Kraujalienė dalyvavo virtualiame ERASMUS+ mokyklų mainų partnerysčių projekto „Europos šventės ir tradicijos"partnerių susitikime. Susitikimo tikslas buvo supažindinti su nacionalinėmis šventėmis, pristatyti jų simbolius, papasakoti istoriją. Susitikimui mūsų komanda ruošėsi ne vieną dieną – rinko medžiagą, piešė, kūrė pristatymus, dėliojo nuotraukas ir video medžiagą, ruošėsi nuotaikingam pristatymui anglų kalba. Komanda pasirinko pristatyti, kaip Lietuvoje švenčiamos ir kokių tradicijų laikomasi per Užgavėnes ir Jonines. Todėl pirmajame pristatyme mokiniai papasakojo apie Lašininio ir Kanapinio kovą, Morės deginimą, pasidalijo blynų receptais bei surengė kaukių parodą. Antrajame pristatyme išgirdome apie papročius trumpiausią vasaros naktį: paparčio žiedo paieškas, Joninių vainikų pynimą ir plukdymą bei saulės sutikimą prie laužų. Mūsų partnerės Italijos Andezeno mokyklos mokiniai papasakojo apie nuostabiąją Levandų šventę ir pristatė Šokolado festivalį. Klausydamiesi sužinojome, kuriuose šalies regionuose švenčiamos minėtos šventės, kokie pagrindiniai jų simboliai, kaip vadinosi pirmasis šokoladas. Išklausius pristatymus, komandos pateikė viena kitai testus, į kuriuos linksmai atsakinėjo ne tik mokiniai, bet ir mokytojai.
Gera buvo vėl susitikti, nors ir virtualiai, pajusti tą šilumą, bendravimo džiaugsmą, kultūrų suartėjimą. O projekto susitikimuose dalyvavę mokytojai ir mokiniai sustiprino savo kalbines ir kultūrines kompetencijas, pasisėmė patirties būsimiems projektams.

Projekto koordinatorė IT mokytoja Jolita Kraujalienė

kaukiu_koliazas