2011 m. birželio 14 d. Pedagogai apie etninės kultūros raišką ir sklaidą

2011 m. birželio 14 dieną Utenos Dauniškio gimnazijoje apsilankė gausus būrys pedagogų iš Biržų "Saulės" gimnazijos. Utenos Dauniškio gimnazijos direktoriaus pavaduotojai Asta Skeirienė ir Sigitas Balynas supažindino svečius su atnaujintomis gimnazijos edukacinėmis erdvėmis, ugdymo proceso organizavimu, gimnazijos tradicijomis ir papasakojo apie Saulės stebyklą.Dauniškio gimnazijos teritorijoje įrengtoje Saulės stebykloje ta proga jaukiai kūrenosi laužas, buvo verdama kvapni žolelių arbata. Fizikos mokytojas Stanislavas Pukėnas svečiams iš Biržų papasakojo stebyklos atsiradimo istoriją, pamokė kaip nustatyti Saulės būvį danguje, vaizdžiai pristatė Saulės stebyklos stulpų paskirtį ir ornamentikos reikšmę.Pedagogai tarpusavyje pasidalijo etninės kultūros ugdymo, tęstinumo galimybėmis gimnazijose, naudojant netradicines erdves. Pasidalinta patirtimi, kaip per pamokinę ir nepamokinę veiklą įtvirtinti gimnazistų domėjimąsi gilesniais etninės kultūros sluoksniais.

Violeta Develienė

Picture 007