Utenos Krašuonos progimnazijos bendruomenė švenčia 30-ąjį laisvės pavasarį

31Rytas nubudo.

Vėliavą keliame.

Kovo 11-oji – ypatinga diena, kai drąsi svajonė ir legendiniai žodžiai „Lietuva bus laisva“ virto tikrove. Prieš 30 metų mūsų tauta ir sau, ir pasauliui vėl įrodė, kokia stipria vidine jėga yra apdovanoti žmonės, siekiantys išsivadavimo ir nepriklausomybės. Jų dėka mes turime pačią didžiausią žmogaus bei šalies vertybę – LAISVĘ! Vedini laisvės bei pasididžiavimo krašuoniškiai iškilmingai pasitiko Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-ąsias metines. Progimnazijos langai bei mokyklos erdvės pasipuošė „Laisvės paukščiais“, kurių sparnų plazdėjime regimas trispalvės motyvas.

Paukštis – laisvos dvasios, įkvėpimo simbolis, skelbianti naują pavasarį. Šį ypatingą Laisvės pavasarį Krašuonos progimnazijos mokiniai drąsiai atvėrė savo širdis ir mokyklos languose iškėlė Trispalves, taip prisidėdami prie gražios pilietinės LRT iniciatyvos „Keliu vėliavą“. Pilietinės akcijos metu buvo iškelta net 30 Trispalvių, kurių plevenimas nuvilnijo žemyn mokyklos kieme stovinčių mokinių ir mokytojų plojimais.

Dalyvauti akcijoje „Kovo 11–oji – gyvai“ prie mokyklos susirinko visa progimnazijos bendruomenė. Sustoję į „gyvą žodį“, rankose laikydami vėjo malūnėlius ir stebėdami plevenančias Trispalves, krašuoniškiai nuoširdžiai sugiedojo Tautišką giesmę. Patys mažiausi mokinukai susikibę rankomis nutiesė gyvą grandinę - „Vienybės tiltą“ - simbolizuojantį vienybę, taiką ir draugystę. „Manau, kad šiandien tapome progimnazija, kurios kiekvieno mokinio širdyje ir languose plazdena geltona-žalia-raudona!“ – susižavėjusi kalbėjo aštuntokė Austėja Jučiūtė. Mokyklos kieme šalia trispalviais mezginiais papuošto medžio sukosi vėjo malūnėliai, simboliškai skleisdami žinią apie atkurtą Lietuvos nepriklausomybę. Šiandien mes esame ir norime visada būti laisvi, kad galėtume keliauti ten, kur šaukia svajonės. Ir kad vėjas nuolat suktų mūsų laisvės malūnėlio sparnus.

Pilietinės nuotaikos ir laisvės vėjo vedami visi sugrįžo į mokyklą, kurioje pasitiko dainomis Lietuvą sveikinantys ketvirtokai, ekrane besikeičiantys fotografijų konkurso „Pamatyk Trispalvę savo kasdienoje“ dalyvių kūriniai bei šventiškai pasipuošusių klasių nuotraukos. Progimnazijos aktų salėje vyko iškilmingas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečio minėjimas, kurio metu buvo paskelbti „Mokyklos Garbės“ apdovanojimai. Juos gavo progimnazijos ir Utenos vardą šalyje bei pasaulyje (mokslo, meno bei sporto srityse) garsinantys, pilietiškiausi ir dešimtukais besimokantys mokiniai. Sveikindamas bendruomenę progimnazijos direktorius Rolandas Gruodinskas sakė: „Šią šventinę diena kviečiu pasidžiaugti, kad turime išsaugoję didelę dovaną – savo tėvų ir protėvių žemę, nuostabią, seną gimtąją kalbą, turtingas tautos tradicijas, ir nepamiršti, kad privalome tą dovaną puoselėti ir perduoti ateities kartoms“. Susirinkusiems buvo parodyta vaizdinga literatūrinė – choreografinė kompozicija „Čia mūsų namai“, skirta Kovo 11 – ąjai ir habilituotos biologijos mokslų daktarės, mūsų krašto žolininkės Eugenijos Šimkūnaitės šimtmečiui paminėti, kurią režisavo lietuvių kalbos mokytoja Vijolė Budvytienė, choreografiją sukūrė mokytoja Edita Kutkienė, o scenografiją „Laiko ženklai“ - dailės mokytoja Dalia Puodžiukienė. Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečio proga išleistas mūsų progimnazijos mokinių sukurtų atvirukų rinkinys „Tikime laisve“. 5-8 klasių mokinių kūriniuose atspindi praeities ir dabarties sąsajos, laisvės siekis, tautinio tapatumo ženklai. Proginių atvirukų rinkinys bei spaudinių paroda „Nepriklausomybės atkūrimo keliu“ eksponuojama progimnazijos bibliotekoje. Jaunieji progimnazijos žurnalistai išleido šventinį laikraščio „LABAS" numerį, kuriame publikuojami mokinių eilėraščiai, pasakojimai, piešiniai. Pilietiškumo pamokos, klasių valandėlės, protų mūšiai, kūrybinės dirbtuvės ir įvairios veiklos, skirtos Kovo 11-ąjai paminėti, pakvietė visus drauge švęsti veržlią, modernią ir drąsiai ateitį pasitinkančią Lietuvą, kurią, laisvės vėjo vedami, kūrėme šiuos tris dešimtmečius! Tegul visada „Ir šviesa, ir tiesa mūs žingsnius telydi“!

mokytoja Dalia Puodžiukienė