2020 m. vasario 12 d. Pradinių klasių mokinių konferencija „Senų daiktų istorijos“

dsc 0349Aukštakalnio progimnazijos „Žiburio“ skyriuje 2020 m. vasario 12 d. vyko Utenos rajono pradinių klasių mokinių ir jų šeimos narių konferencija „Senų daiktų istorijos“. Renginio organizatorės Edita Kazokienė ir Asta Bazarovienė sulaukė mažųjų pranešėjų iš įvairių rajono mokyklų: Vyturių progimnazijos, Aukštakalnio pradinės mokyklos, Užpalių gimnazijos, mokyklos - vaikų darželio „Eglutė“, aktyviausi buvo šeimininkai.
Džiugas Mackonis pristatė savo šeimos monetų kolekciją. Vyturių progimnazijos mokinys K. Eismantas su močiute ir broliai Dominykas ir Airidas Indrašiai (Aukštakalnio progim.) su mama Dileta papasakojo apie verpimo ratelį, pademonstravo jo veikimo principą. Su kanklių istorija supažindino Liucija Lankauskaitė (Aukštakalnio progim.), Gretė Vasiljevaitė ir Atėnė Amelija Arulytė (mokykla- vaikų darželis „Eglutė“). Įdomūs, išsamūs buvo Aukštakalnio pradinės mokyklos mokinių pranešimai: Gerdos Kareivaitės - „Prosenelės staltiesė“, Evitos Salanginaitės - „Čiužu čiužu su pačiūžom“, Medos Norkūnaitės - „Saldu gardu, kaip du medu“.

Antanas Rudokas iš Užpalių gimnazijos turi savo senelio, taip pat Antano, rankų darbo skrynelę ir kaip senelis mėgsta medžio darbus. Apie senovinius kryžius ir garsų kryždirbį Praną Kaziūną, savo giminaitį, papasakojo Eidvilė Zakarauskaitė (Aukštakalnio progim.) ir jos mama Roberta. Benas Juodvalkis (Aukštakalnio progim.) pristatė savo šeimos herbą, kuriam jau beveik 700 metų, Tomas Jansevičius – kočėlą, kuris senovėje atstojo lygintuvą, o Aleksandras Bursovas (Aukštakalnio progim.) su mama priminė visiems apie laidinį telefoną, kurį vis dar turi jo močiutė.
Ačiū mokytojoms D. Anavičienei, B. Damauskienei, A. Guobužienei, A. Marcinkevičienei, E. Steiblienei, R. Juodvalkienei, D. Jurgelevičienei, L. Šapokienei už padrąsinimą, pagalbą ir patarimus vaikams.
Konferencijos laikas pralėkė akimirksniu. Pranešimai buvo šilti, atsinešti daiktai mieli, primenantys mūsų pačių istoriją, brangius žmones, jų gyvenimą.


Informaciją parengė Asta Bazarovienė

 

laisvos vietos

logo lyderiu laikas 

vokas