Utenos Rapolo Šaltenio progimnazijos vykdomo ERASMUS+ projekto „Europos šventės ir tradicijos“ partnerių susitikimas Turkijoje

c25erasmus

 

 

 

2019 m. rugsėjo mėnesį Utenos Rapolo Šaltenio progimnazija pradėjo vykdyti programos ERASMUS+ KA229 mokyklų mainų partnerysčių projektą „Europos šventės ir tradicijos“ („Festivals among European society and traditions“) Nr. 2019-1-IT-02-KA229-062217_2. Projekto tikslas – tolerancijos ir pagarbos skirtingoms kultūroms ir tradicijoms ugdymas, o veiklos skirtos 10-14 m. mokiniams, prie kurių prisijungė ir mokyklos mokytojai, mokinių tėvai ir bendruomenė. 

 

Vykdydami veiklas, mokiniai sudarys savo nacionalinių patiekalų elektroninę knygą, projekto partneriams, italams, graikams, bulgarams ir turkams, pristatys savo šalies nacionalinius kostiumus, dainas, šokius bei tradicines šventes.

2019 m. lapkričio 9-16 dienomis vyko pirmasis projekto šalių partnerių susitikimas Nevsehir mieste, Turkijoje, kuriame dalyvavo mokyklos projekto koordinatorės IT mokytoja Jolita Kraujalienė ir anglų k. mokytoja Jolanta Gasiūnienė. Susitikimo metu buvo aptartas projekto veiklų planas, pasiskirstyta darbais ir atsakomybėmis, išrinktas projekto logotipas, diskutuota apie švietimo sistemų skirtumus bei aplankytos mokyklos, žymios vietovės, muziejai ir ragauti nacionaliniai patiekalai, stebėti nacionaliniai šokiai. Projekto partnerių grupė taip pat aplankė miesto merą, buvo pakviesta pas nacionalinio švietimo direktorių. Dalyvaudama susitikimuose, projekto partnerių grupė susipažino su valstybinėmis ir privačiomis ikimokyklinio, priešmokyklinio ir bendrojo lavinimo ugdymo įstaigomis, jų darbo ypatumais, ugdomąja veikla bei aplinka, bendravo su mokytojais, stebėjo vaikų pasirodymus.

Vykdydami projektą, mes tikimės, kad sužinoję apie kitas tautas, pasidaliję savo krašto liaudies tradicijomis, susipažinę su istorija, išmokę kažko naujo, mokiniai bei mokytojai ugdysis pagarbų ir platų požiūrį į kitokią pasaulėžiūrą bei patobulins anglų kalbos įgūdžius.

Projekto koordinatorė IT mokytoja Jolita Kraujalienė