Krašuonos progimnazijos mokinių komanda respublikiniame skaitmeninių žemėlapių konkurse iškovojo III vietą!

Utenos Krašuonos progimnazijos mokinių komanda, vadovaujama informacinių technologijų mokytojos metodininkės Jolantos Baronienės ir dailės mokytojos ekspertės Dalios Puodžiukienės, Respublikiniame ArcGIS online skaitmeninių žemėlapių - pasakojimų konkurse „Mano žemėlapis Lietuvai” iškovojo 3-ąją vietą!

2019 m. kovo 21 dieną Vilniaus universitete vykusioje Respublikinėje konferencijoje „GIS švietimui 2019“, kurią organizavo Hnit-Baltic, mokytojos Jolanta ir Dalia pristatė integruotą kūrybinį keturių skaitmeninių žemėlapių pasakojimų projektą „Architektūros stiliai Lietuvoje“. Kūrybinga Utenos Krašuonos progimnazijos komanda buvo apdovanota padėkos raštais bei įspūdingomis dovanomis.

start stop bwd fwd

Projektą kūrė: Austėja Jučiūtė, Neda Nevieraitė, Akvilė Ragaišytė Ieva Tumėnaitė (7b), Gabija Baniulytė, Bazilė Juknelė, Greta Juotkaitė, Vakaris Bartaševičius, Mindaugas Čižauskas, Dominykas Gūra, Kasparas Gylys, Lukas Lazauskas, Arminas Pelėda ir Dominykas Žvirblis (8a).

Projekto misija: ieškoti, tyrinėti, sisteminti, redaguoti, kurti, suprasti geografines informacines sistemas, dalintis, plėsti erdvinį, geografinį bei kultūrinį suvokimą. Integruotose dailės, istorijos, geografijos ir IT projekto veiklose mokiniai susipažino su architektūros stiliais, tyrinėjo skirtingų stilių architektūros pastatus Lietuvoje, išsiaiškino, kas jiems būdinga, kada jie pastatyti, kas buvo fundatoriai, architektai ir statytojai. Tiriamasis, menotyrinis darbas praplėtė mokinių žinias apie Gotikos, Renesanso, Baroko ir Klasicizmo stilių architektūrą Lietuvoje. Rengdami žemėlapio pasakojimą, mokiniai vizualiai pamatė, kaip išsidėstę vieno ar kito stiliaus pastatai Lietuvos teritorijoje. „Šis projektas – tai grandiozinis mūsų komandos darbas. Keturiuose skaitmeninių žemėlapių pasakojimuose surinkome žymiausius, išlikusius iki šių dienų, architektūros objektus. Juos galima aplankyti naudojantis mūsų žemėlapių maršrutais, kuriuose surinkta svarbiausia istorinė, menotyrinė informacija apie kiekvieną statinį“, - sako aštuntokas Dominykas Žvirblis. O septintokė Austėja Jučiūtė pataria: „Imkite į rankas išmanųjį įrenginį (telefoną, planšetę), atverkite vieną iš mūsų parengtų žemėlapių pasakojimų, pasirinkite arčiausiai Jūsų esantį architektūros šedevrą ir keliaukite aplink Lietuvą. Šie žemėlapiai parodys artimiausią kelią nuo vieno (Gotikos, Renesanso, Baroko ar Klasicizmo stiliaus) objekto prie kito, o trumpa informacija padės geriau suprasti architektūros stilių ypatumus“.
Projekto nuoroda: http://arcg.is/01nPej