2019 m. kovo 1 d. Aukštakalnio progimnazijoje vyko matematikų varžytuvės

12019 m. kovo 1-oji ne tik kalendorinio pavasario pradžia, bet ir diena, Aukštakalnio progimnazijoje subūrusi jaunuosius gabius matematikus iš įvairių Lietuvos mokyklų. Jau dvidešimtą pavasarį čia vyko 5-8 klasių matematikų komandinės varžytuvės akademiko Vytauto Statulevičiaus taurei laimėti. Dar 2000-aisiais metais užsimezgė mokslininko glaudus bendradarbiavimas su Aukštakalnio progimnazijos bendruomene. Po jo mirties šią tradiciją tęsia Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos instituto mokslininkai G. Dzemyda, S. Rutkauskas, K. Kubilius, R. Kašuba ir kiti.

Į šiemetines jubiliejines varžytuves atvyko 20 komandų iš Utenos, Zarasų, Ignalinos, Molėtų, Ukmergės, Rokiškio, Kupiškio, Širvintų, Švenčionių rajonų. Sulaukta ir garbių svečių iš Vilniaus universiteto: doc. dr. Edmundo Mazėčio ir dr. Dainiaus Dzindzalietos. Renginio pradžioje buvo pristatytas filmas apie mūsų kraštietį, šio renginio taurės įsteigėją akademiką Vytautą Statulevičių. Sveikinimai ir video žinutės atskriejo iš buvusių mūsų mokyklos mokinių, ankstesnių varžytuvių dalyvių bei nugalėtojų: Igno Mociūno, Ovidijaus Stausko, Karolio Markausko, Ievos Mackutės, Agnės Jasaitytės, Manto Bilaišio, Benjamino Venslovo, kurie dabar mokosi ar dirba ne tik Lietuvoje, bet ir Švedijoje, Anglijoje, JAV, Šveicarijoje. Mokiniams sprendžiant uždavinius, mokytojai klausėsi pranešimų, dalinosi patirtimi, apžiūrinėjo mokinių kūrybinių darbų „Simetrija lange“ ir „Šventinė kraitė“ parodas. Po įtempto darbo – matematikos varžytuvių kulminacija. Nekantraudami visi sulaukė rezultatų paskelbimo ir apdovanojimų: I vieta ir akademiko V. Statulevičiaus taurė atiteko Utenos Rapolo Šaltenio progimnazijos komandai, II vieta džiaugėsi šeimininkai – Utenos Aukštakalnio progimnazijos komanda, III – Ukmergės Dukstynos pagrindinės mokyklos komanda. Utenos Rapolo Šaltenio progimnazija dar apdovanota šeimininkų, Aukštakalnio progimnazijos, įsteigta taure – „Geriausiai Utenos komandai“. Šio renginio rėmėjai – Vilniaus universiteto duomenų mokslo ir skaitmeninių technologijų institutas bei leidykla „Šviesa“. Dėkojame partneriams už ilgametį bendradarbiavimą, ypač Mantui Vaišnorui – leidyklos „Šviesa“ leidinių vadovui.