Utenos Vyturių pagrindinėje mokykloje VI-asis vaikų ir jaunimo teatrų festivalis „Kišenė"

VI-asis vaikų ir jaunimo teatrų festivalis  „Kišenė" 2011Violeta Develienė

2011 metų balandžio 29 dieną Utenos Vyturių pagrindinės mokyklos menų metodinis, skatindamas meninę jaunimo veiklą bei domėjimąsi teatro menu, pakvietė moksleivius į šventę. Nuo pat ryto uteniškiai moksleiviško teatro meno puoselėtojai ir svečiai iš Vilniaus, Lentvario bei Alytaus sugužėjo į pavasarinę teatrų šventę. Vyturių pagrindinė mokykla svetingai atvėrė duris šeštojo vaikų ir jaunimo teatrų festivalio „Kišenė" dalyviams. Moksleiviai galėjo stebėti 7 spektaklius. Nuskambėjus atidarymo dainoms ir pasveikinimams, Utenos Vyturių pagrindinės mokyklos dramos studija "Palėpė" parodė pradinukams žaismingą  K. Kubilinsko eiliuotą pasakėlę „Oželis kvaišelis". Utenos kultūros centro Vaikų ir jaunimo teatro studija suvaidino spektaklį pagal V.Landsbergio ir V.Račicko kūrybą „Seku seku pasaką". Režisierės Vidos Kairienės režisūriniai sprendimai sužavėjo publiką jaukumu, o jaunieji aktoriukai pokštais, kuriuos mėgsta ne tik vaikai, bet ir suaugusieji. Vilniaus Antakalnio vidurinės mokyklos teatro studija  „Juokdarys" atvežė spektaklį pagal V.Landsbergio kūrybą, „Julijos sapnai". Režisierė Aušra Grendaitė ir pasakos herojės ieškojo  atsakymo kas yra sapnai, iš kur jie atkeliauja. „Julijos sapnai" - tai istorija apie mergaitę sapnuose keliaujančią per apvalųjį, kampuotą, raudonąjį ir atvirkščią pasaulius. Klausimai, kurie iškyla mažajai Julijai, iškyla ir mums - suaugusiems vaikams: ar gali kartu sugyventi ir vienas kitu džiaugtis „apvalus", „kampuotas", o gal ir „atvirkščias" žmogus?

Trakų r. Lentvario pagrindinės mokyklos teatro studija „Fėja" - kasmetinis festivalio „Kišenė" svečias. Šiemet režisierė Angelė Šakalienė parodė nuotaikingą  spektaklį pagal V.Landsbergio kūrybą „Skuzdėlytė Birutė". Vaikučių vaidyba, pasakos daugiaprasmiškumas, spektaklio dekoracijos, originalūs kostiumai ir puiki muzika ypatingai papuošė teatrų festivalį.

Iš toliausiai atvykę teatrų festivalio „Kišenė" svečiai – Alytaus Nepriklausoma teatro studija pradžiugino žiūrovus kompozicija „Iš gyvenimo vėlių". Režisierė  Airina Stankevičiūtė kvietė pasvarstyti apie amžinąsias žmogiškas vertybes pagal S.Parulskio kūrybą.

Utenos Jaunimo mokyklos laisvalaikio skyriaus teatro būrelis „Paletė" suvaidino spektaklį „Ant kopėtėlių" pagal  Mildos Naimanaitės pjesę. Kopėtėlės  - kelias tarp dangaus ir žemės, kaip jaunystės nestabilumo ir ieškojimų simbolis. Teatrų festivalį užbaigė Utenos Saulės gimnazijos dramos būrelis. Gimnazistai žiūrovams  suteikė gausybę gerų emocijų  žaismingai suvaidindami spektaklį "Bulvinė pasaka" pagal Daivos Čepauskaitės pjesę. Režisierė  Stasė Riliškienė sukūrė šiuolaikišką, dinamišką reginį. Spalvingi ir šmaikštūs kostiumai, charakteringi personažai, komiškos situacijos sulaukė audringų aplodismentų. Po festivalio jaunieji teatro meno puoselėtojai buvo apdovanoti originaliais suvenyrais, kuriuos sukūrė Vyturių pagrindinės mokyklos technologijų mokytojai Algirdas Meška ir Loreta Kaulinienė su savo auklėtiniais , bei ekskursija į Vytauto Valiušio keramikos muziejų.

Festivalio nuotraukos