Utenos „Saulės“ gimnazijos gimnazistų viešnagė Ispanijoje

208 06 152018 m. gegužės mėn pabaigoje - pirmeją birželio savaitę Utenos „Saulės“ gimnazijos mokiniai, direktorės pavaduotoja Jolita Pakalnytė bei anglų kalbos mokytoja Jolita Šumininenė dalyvavo tarptautinio ERASMUS+ projekto SWIS veiklose Ispanijoje. Į projekto veiklas Sevilijoje be mūsų ir ispanų mokinių atvyko ir mokiniai iš Lenkijos bei Rumunijos. Tai gamtamokslinis projektas, kuriuo siekiama lavinti mokinių gamtinį pažinimą, ekologiškumą, tarpkultūrinį bendravimą. Trys dienos buvo skirtos darbui laboratorijose. Pirmąją dieną mokiniai tyrė Sevilijos upių vandenį, skaičiavo, kiek ir kokių medžiagų jame yra, nustatinėjo drumstumą bei bandė įvairius būdus vandeniui išvalyti.

Antri bandymai vyko Sevilijos miesto laboratorijoje, kur projekto dalyviai stebėjo bakterijų dauginimąsi. Trečiąją dieną turėjo galimybę patys pasigaminti guminį „šlykštuką“ (slime) bei stebėti molekulių judėjimą skysčiuose.

Be rimtų projektinių veiklų turėjome ir pramogų – plaukėme kanojomis, aplankėme pagrindines miesto aikštes bei parkus, įspūdingus Baltasar rūmus, modernų statinį „Metropol Parasol“. Dvi dienas turėjome galimybę pailsėti prie Atlanto vandenyno, o pusę dienos praleidome savotiškame safaryje, važinėdami po nacionalinį Ispanijos parką.
Per savaitę mūsų gimnazistai išties susidraugavo su kitais projekto dalyviais, ypač keliomis merginomis iš Lenkijos: pavakariais draugiškai leisdavo laiką prie baseino ar žaisdami „Uno“. Visi drąsiai bendravo anglų kalba, kalbėjo apie tautų kultūrų skirtumus ir pan. Be to, turėjome galimybę paragauti keletą nacionalinių Ispanijos valgių (pvz. paeljos su jūrų gėrybėmis).
Savaitė buvo išties pilna įspūdžių, juoko, bendravimo, naujų patyrimų. Gal kiek nuvylė oras, kuris buvo vėsesnis nei Lietuvoje, tačiau visa kita buvo puiku. Sauliečiai džiaugiasi gimnazijos projektine veikla ir galimybėmis keliauti po užsienio šalis – kitais metais laukia mokinių išvykos į Latviją, Rumuniją bei egzotiškąją Islandiją.

Direktorės pavaduotoja ugdymui Jolita Pakalnytė