„Atrask ES Lietuvoje“ regioninės protų kovos nugalėtoja – Utenos Dauniškio gimnazija

2018 05 15 Dauniskio

Ar kada susimąstėte, kaip ES parama ir investicijos pakeitė Jūsų miestą, mikrorajoną, mokyklą?..
Jau nuo balandžio pradžios Lietuvos mokyklos buvo kviečiamos registruotis dalyvauti projekte „Atrask ES Lietuvoje“. Šis projektas skirtas 7-11 klasių moksleiviams susipažinti, pasidomėti ir „pačiupinėti“ ES investicijų teikiamą naudą. Dalyvių atrankos kovos vyko 10 pagrindinių Lietuvos apskričių. 2018 m. gegužės 15 d. mūsų gimnazijoje susirinko aštuonios Šiaurės Rytų Lietuvos regiono mokyklų komandos. Atvyko svečių iš Ignalinos, Visagino (2 komandos), Anykščių, Troškūnų, Dusetų. Kartu dalyvavo ir Krašuonos progimnazijos aštuntokai.

Mūsų „sena-nauja“ komanda (Livija, Darija, Lukas, Gerda, Austina, Paulius, Mindaugas ir Silvija) atsakingai ruošėsi šiam konkursui. Daug žinių komandos senbuviai jau yra sukaupę dalyvaudami ankstesniuose konkursuose ES temomis, todėl savo patirtį perteikė naujokams.
Pirmieji du turai visoms komandoms sekėsi labai panašiai, tačiau paskutiniame ture apie investicijų panaudojimą Lietuvoje mūsų komandos žinios buvo geriausios. Laimėjome kelialapį į respublikinį finalinį projekto renginį, kuris birželio pradžioje vyks Kaune.
Trumpai apie apdovanojimus. Pagrindiniai projekto prizai – dronai, turintys filmavimo funkciją. Jie bus skirti visiems komandos nugalėtojos nariams. Kitas prizas – 11 ekskursijų mokykloms į ES finansuotus pramoginius, verslo bei kt.objektus. Jos leis artimiau susipažinti su ES paramos teikiama nauda, formuos moksleivių socialinį aktyvumą, paskatins moksleivius ne tik domėtis investicijomis, bet ir pasirinkti ateityje paklausias profesijas. Mes ekskursiją jau laimėjome!
Bet mano komandos atstovams, pasirodo, ne prizai svarbiausi – jie nori pasitikrinti įgytas žinias, papildomai ruošiasi po pamokų, daug skaito, dalyvauja įvairiose paskaitose, analizuoja įvairius informacijos šaltinius. Rezultatai džiugina – jie garsina mūsų gimnazijos vardą, apie mus jau žino ir Vilniuje, ir Kaune.
Dėkoju savo komandai už susitelkimą ir tolimesnį norą dirbti.


Geografijos mokytoja Ligita Pelikšienė