Utenos Dauniškio gimnazijos mokiniai Lietuvos čempionate „Makaronų tiltai 2018” tapo prizininkais!

2018 m. kovo 14 d. Molėtų gimnazijoje, Molėtuose vyko nacionalinio čempionato „Makaronų tiltai 2018” atrankos turnyras. Šiame turnyre varžėsi 15 moksleivių komandų iš Molėtų gimnazijos, Alantos gimnazijos ir Utenos Dauniškio gimnazijos. Per 45 minutes mokiniai turėjo iš pakelio spagečių makaronų ir 4 plastilino gabalėlių sukonstruoti kuo stipresnį tiltą. Po to tiltai buvo pasverti ir tada tilto centre buvo palaipsniui kabinami svoriai iki tol, kol tiltas subyrėdavo. Tiltų atsparumą vertino VGTU Statybos technologijų ir vadybos katedros doc. dr. Gintautas Ambrasas.
Utenos Dauniškio gimnazistai iškovojo net dvi pergales: antrą vietą 2d klasės komandos „Spektras“ (Adomas Deveikis, Augustinas Maniušis, Kamilė Petronytė, Kornelija Jakimavičiūtė), pastatytas tiltas išlaikė 3,50 kg apkrovą ir nuo pirmos vietos atsiliko tik per 10 gr. ir trečią vietą 2d klasės komandos „Dauniškietis“ (Kornelija Miškeliūnaitė, Audinga Belovaitė, Nojus Baškys, Martynas Šeikis). Jų tiltas išlaikė 3,30 kg. apkrovą. I vieta atiteko Alantos gimnazijos mokiniams, Molėtų r. Jų tiltas išlaikė 3,60 kg. apkrovą.
Po čempionato mokiniai teigė, kad tokia veikla ugdo jų kūrybiškumą, komandinį darbą, suteikia inžinerinių žinių pagrindų.

Loreta Tarvydienė, Utenos Dauniškio gimnazijos fizikos mokytoja