Pasirašyta sutartis su Europos socialinio fondo agentūra dėl projekto „Inovatyvi matematika – kiekvieno mokinio sėkmė“ įgyvendinimo

logo projektasUtenos „Saulės“ gimnazija 2017 m. gruodžio 11 d. data pasirašė sutartį su Europos socialinio fondo agentūra dėl Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamo projekto Nr. 09.2.1-ESFA-K-728-01-0005 ,,Inovatyvi matematika – kiekvieno mokinio sėkmė“. Projektas įgyvendinimas kartu su partneriais Utenos švietimo centru, Utenos Adolfo Šapokos gimnazija, Utenos r. Užpalių gimnazija ir Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazija.

Projekto veiklų įgyvendinimo pradžia 2017 m. gruodžio mėn. 11 d. ir pabaiga 2019 m. birželio 11 d.

Projekto tikslas – pagerinti matematikos pagrindinio ugdymo pasiekimus, diegiant inovatyvų paramos modelį mokiniui, pagrįstą kontekstualiu, integraliu matematikos mokymo(si) procesu bei personalizuota pagalba. Kuriamo modelio vertybinis pagrindas – personalizuota edukacija, siekiant, kad kiekvienas mokinys eitų savo mokymosi keliu ir patirtų sėkmę.
Siekiami projekto veiklų fiziniai rodikliai: matematikos ugdymo turinio praktinių užduočių elektroninio banko sukūrimas; mokytojų konsultavimas; mokinių konsultacijos kūrybinių/projektinių darbų rengimui; mokinių personalizuotas konsultavimas; matematikos pamokos su asistentu; mokinių pažangos ir pasiekimų matavimo įrankių sukūrimas ir taikymas. Projekto mokyklų komandos parengs pažangos vertinimo įrankius, kuriais bus matuojama viso projekto pridėtinė vertė mokinių PUPP pasiekimams bei mokinių pažangą leisiančius vertinti įrankius, kurie bus orientuoti į mokinio individualią pažangą dalykinėje sistemoje. Kuriami vertinimo ir įsivertinimo įrankiai parodys ir padės mokiniui, mokytojui, tėvams matyti mokymosi kokybę, pažangos tempą bei padės planuoti tolimesnes mokyklų pažangos kryptis. Siekiančias tobulinti veiklą Utenos „Saulės“, Utenos r. Užpalių ir Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijas konsultuos Utenos Adolfo Šapokos gimnazija, kuri turi ilgalaikę patirtį siekiant aukštų matematikos mokymosi pasiekimų bei išorės konsultantas - mokslininkas.
Projekto tikslinė grupė – švietimo įstaigų darbuotojai, kurie mokydamiesi ir veikdami suplanuotose veiklose sieks iškelto projekto tikslo. Mokytojų bendrųjų kompetencijų plėtojimui bus parengta ir vykdoma ilgalaikė neformaliojo švietimo programa.
Projektas prisidės prie mokyklų strateginių tikslų įgyvendinimo, kuriant gerą mokyklą; Utenos r. savivaldybės 2017–2019 metų strateginio veiklos plano, Kauno m. savivaldybės 2017–2019 metų strateginio plano švietimui keliamų siekių - gerinti ugdymo kokybę; Valstybinės švietimo 2013–2022 metų strategijos pirmo ir trečio tikslų įgyvendinimo - siekti nuolat tobulėjančių ir rezultatyviai dirbančių profesionalių mokytojų bei kurti jaunimui palankiausias galimybes išskleisti individualius gebėjimus; LR vyriausybės programos tikslo - darnaus švietimo kūrimo, tikslinės grupės diegiamos inovacijos ugdyme prisidės prie Lietuvos pažangos strategijos „Lietuva 2030“ siekio tapti sumania šalimi, kurioje gera gyventi ir dirbti.

Projekto vykdytojas – Utenos „Saulės“ gimnazija.
Projekto vadovė – Nijolė Zabukienė.
Projekto koordinatorė – Ramunė Dasevičienė.

Projekto partneriai:
• Utenos švietimo centras
• Utenos Adolfo Šapokos gimnazija
• Utenos r. Užpalių gimnazija
• Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazija.