2017 m.lapkričio 19 d. Tarptautiniame taikos simfonijos „Dona Nobis Pacem“ pristatyme Vokietijoje dalyvavo ir Utenos meno mokyklos mokiniai

P14909732017 m. rugsėjo 1-2 dienomis uteniškiai ir miesto svečiai turėjo galimybę išgirsti britų kompozitorės Hazel Leach Taikos simfoniją „Dona Nobis Pacem“, kurią atliko Jungtinis orkestras „Grenzenlos“ (vok. „Be sienų“). Kūrinys skirtas skleisti pasauliui taikos išsaugojimo idėją.
Utenos meno mokykla šiais metais tapo šio projekto partnere. Kartu su pelno nesiekiančia asociacija „Musik und Leben“ (Vokietija, asociacijos pirmininkas Maret Kurrar), Vschovo I pakopos valstybinės muzikos mokyklos bičiulių draugija (Lenkija, asociacijos pirmininkė Ada Kniec) į orkestrą „Grenzenlos“ įsiliejo ir Utenos meno mokyklos pajėgos – smuiko, fleitos, saksofono, akordeono klasių mokiniai, choras „UT RE MIO“ bei solistai. 

Jungtinis Vokietijos – Lenkijos – Lietuvos orkestras Utenoje Taikos simfoniją „Dona Nobis Pacem“ atliko du kartus: rugsėjo 1- ąją Utenos meno mokyklos salėje ir rugsėjo 2 dieną Utenos Dievo Apvaizdos bažnyčioje. Kūrinį dirigavo Artur Erenfeld (Lenkija) ir Holger Miertsch (Vokietija). Įtaigi muzika bei karo metų žmonių išgyvenimai, skaitomi lenkų, vokiečių ir lietuvių kalbomis, sujaudino klausytojus. Ketvirtoje simfonijos dalyje „Taikos tiltai", atliekant kanoną „Dona Nobis Pacem“ į baigiamąjį chorą susiliejo atlikėjų ir klausytojų balsai.

2017 m. lapkričio 19 dieną Taikos simfonijos pristatymas vyko Straupitz miesto bažnyčioje, Vokietijoje. Į šio kūrinio pristatymą susirinko daug klausytojų iš įvairių Vokietijos miestų ir miestelių. Tai buvo išskirtinis kultūrinis šio regiono renginys, kurį tiesiogiai transliavo Vokietijos radijas ir televizija ( http://mediathek.rbb-online.de/tv/Brandenburg-aktuell/Verein-Musik-und-Leben/rbb-Fernsehen/Video?bcastId=3822126&documentId=47720386). Taikos simfoniją atliko menininkai iš Vokietijos, Lenkijos ir Lietuvos (Utenos meno mokyklos), kartu dalyvavę koncertuose Utenoje. Koncerte taip pat dalyvavo Taikos simfonijos  „Dona Nobis Pacem“  autorė britų kompozitorė Hazel Leach.

Į šį didelį renginį, skirtą taikos pasaulyje išsaugojimui, vyko 16 jaunųjų Utenos meno mokyklos mokinių, 3 mokytojai ir Utenos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Vidmantas Valinčius. Daug puikių akimirkų, kurias patyrėme išvykos metu, išliks ilgam visų atmintyje ir širdyse. Visi dar ilgai prisiminsime puikiai organizuotą viešnagę, malonius, mus priėmusius žmones, repeticijas, ekskursijas ir bendravimą su Lenkijos ir Vokietijos menininkais, muzikantais ir mokytojais. Jaunieji Utenos menininkai susitikimų metu surado daug naujų draugų ir bendraminčių, kuriems svarbu muzika, taika pasaulyje ir galimybės prisidėti ją išsaugant visomis priemonėmis.

Uteniškiai buvo pakviesti į Luckau mieto rotušę, kurioje šio miesto meras (Bürgermeister) Gerald Lehmann surengė susitikimą ir šventinius pusryčius. Susitikimo metu, Luckau miesto meras Gerald Lehmann, supažindino su miesto istorija, gyventojų veikla ir žymiausiomis vietomis. Atsakomojoje kalboje Utenos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Vidmantas Valinčius, pristatė Uteną ir jos gyventojų pasiekimus, supažindino su miesto kultūrine veikla ir Utenos miesto įvertinimais konkursuose įvairiose pasaulio šalyse. Susitikimo metu buvo aptariamos tolesnio bendradarbiavimo tarp Utenos ir Luckau miesto galimybės, kurios neapsiribos vien tik kultūriniais projektais.
Utenos meno mokyklos bendruomenė dėkoja pelno nesiekiančiai asociacijai „Musik und Leben“ (Vokietija, asociacijos pirmininkas Maret Kurrar), orkestro vadovui ir dirigentui Holger Miertsch (Vokietija), Vschovo I pakopos valstybinės muzikos mokyklos bičiulių draugijai (Lenkija, asociacijos pirmininkė Ada Kniec), Utenos rajono savivaldybės merui Alvydui Katinui ir Utenos rajono savivaldybės tarybai už pagalbą organizuojant ir įgyvendinant projektą, skirtą taikos išsaugojimui pasaulyje.