Viešieji debatai M. ir A. Miškinių bibliotekoje - debatų populiarinimo pradžia

Debatų dalyviaiUžpalių gimnazija dalyvauja ESFa finansuojamame projekte „Debatų metodikos integravimas į formaliojo švietimo sistemą". Kaip projekto partneriai Užpalių gimnazijos debatų klubas įsipareigojo populiarinti debatus kaip metodą tinkantį mokyti ir mokytis.

Pirmas debatų pristatymas visuomenei įvyko 2011-03-23 Utenos viešojoje M. ir A. Miškinių bibliotekoje tema „Internetas ir informacinės priemonės skatina patyčias ir smurtą". Tema pasirinkta remiantis projekto koordinatorių rekomendacijomis, nes į smurto ir patyčių problemą ES šalyse seniai atkreiptas dėmesys, jų patirtis sprendžiant problemą yra didesnė. Debatų data sutapo su kovo 21-27 dienomis vykstančia „Savaite be patyčių".

DebataiDvi Užpalių gimnazijos debatų klubo komandos nagrinėdamos šią problemą, ieškojo būdų kaip užkirsti kelią patyčioms ir smurtui internete - erdvėje, kuria labiausiai mėgsta jaunimas. Debatus stebėjo apie 70 klausytojų tai buvo mokiniai ir mokytojai iš įvairių Utenos gimnazijų ir mokyklų. Didžioji klausytojų dalis atėjo, nes domisi debatais. Mums buvo didelė garbė pasidalinti savo patirtimi.

Balandžio 4 dieną antri vieši debatai įvyko Molėtų rajono Suginčių vidurinėje mokykloje, debatavome ta pačia tema, nes internetinės problemos yra įdomios jaunimui, aktuali smurto bei patyčių tema. Į renginį susirinko virš 50 įvairaus amžiaus mokinių, didelė jų dalis pirmą kartą klausėsi debatų, todėl žiūrovų reakcija buvo labai įvairi.

Bet mes šiuos debatus vertiname optimistiškai, nes po debatų kilo daug klausimų, dalis Suginčių vidurinės mokyklos mokinių pasiūlė birželio mėnesio pradžioje atvykti į Užpalių gimnaziją pasimokyti debatuoti.

Sekantys debatai balandžio 26 d. įvyks Utenos Leliūlų pagrindinėje mokykloje, ten pristatysime forumo debatus.

Debatų klubo prezidentė Greta Mierkytė

Debatų Molėtų rajono Suginčių vidurinėje mokykloje dalyviai