Pamokos pajūryje

2017 09 14 Violeta Develienė

2017 m. rugsėjo 14–16 dienomis Utenos Dauniškio gimnazijos 1–4 klasių mokiniai kartu su mokytojomis L. Pelikšiene, D. Katiniene, K. Skorochodovaite ir D. Adomaitiene keliavo maršrutu Utena–Šventoji–Kuršių nerija–Palanga–Utena. Išvykos metu moksleiviai dalyvavo lietuvių kalbos, anglų kalbos, geografijos ir kūno kultūros pamokose. Pamokos pajūryje mokiniams suteikė galimybę gautas žinias išbandyti praktiškai. Per tris dienas mokiniai spėjo aplankyti Šaltojo karo muziejų, Lietuvos aukštąją jūreivystės mokyklą, saldainių fabriką „Roshen“, Kuršių neriją, Birutės kalną, Gintaro muziejų.

Pirmąją kelionės dieną savo unikalumu mokinius sužavėjo Šaltojo karo muziejus, įsikurtas Žemaitijos nacionaliniame parke, 24 km į šiaurę nuo Plungės. Jis įrengtas buvusiame Sovietų Sąjungos balistinių raketų šachtiniame paleidimo komplekse, Plokštinės raketų bazėje. Vienintelėje Lietuvoje jūreivystės mokykloje mokiniai ne tik susipažino su studijų programomis, tačiau ir patys turėjo galimybę išbandyti jėgas ir pabūti laivų kapitonais. Mokykloje esantis simuliatorius leidžia „valdyti” laivą . Pirmosios kelionės dienos popietę grupė mokinių pasinaudojo proga apsilankyti Klaipėdos saldainių fabrike „Roshen“, kur galėjo pasigaminti saldainių.

Antroji kelionės diena prasidėjo persikėlimu į Kuršių neriją. Mokiniai kelte grožėjosi Juodkrantėje įsikūrusiu Raganų kalnu. Kelionė į Naglių gamtos rezervatą mokiniams padėjo suprasti, kas yra mirusios kopos ir kokia rūpestinga priežiūra reikalinga rezervatams. Pasiekus rezervato pažintinio tako pabaigą, buvo galima matyti marias ir jūrą, tai mokiniams paliko didelį įspūdį. Mokiniai lankėsi ir kormoranų veisimosi vietoje, kurioje kalbėtasi apie šių paukščių poveikį aplinkai. Didžiąją dalį dienos išvykos dalyviai praleido Nidoje, kur gilinosi į Kuršių nerijos susikūrimo istoriją, geografinę padėtį. Pamokos išskirtinumas, kad ji vyko Parnidžio kopos apžvalginėje aikštelėje.

Paskutinę dieną mokiniai praleido Palangoje. Saulėtas rytas suteikė ypatingo žavesio Gintaro muziejaus rūmams, Birutės kalnui ir Baltijos jūrai. Birutės kalnas – puiki vieta lietuvių kalbos pamokai, kurios metu mokiniai klausėsi istorijų apie Birutę, Maironį, poeto ryšį su Palanga. Mokiniai skaitė Salomėjos Nėries ir Maironio eilėraščius. Pėdas panardinus į pajūrio smėlį ir pasivaikščiojus judriąja J. Basanavičiaus gatve, liko tik paskutinis kelionės tikslas – aplankyti Olando kepurę. Olando kepurė – tai 24,4 metrų aukščio skardis Pajūrio regioniniame parke. Pavargę, tačiau įgiję daug netradiciniu būdu perteiktų žinių keliautojai grįžo namo. Mokytojai džiaugiasi šioje mokomojoje išvykoje dalyvavusių mokinių smalsumu, aktyvumu pažintinėse veiklose, punktualumu, draugiškumu ir gebėjimu bendrauti.