Koja, vartai, kamuoliukas- mūsų draugas futboliukas

Mažieji šventės dalyviaiUtenos vaikų lopšelis-darželis „Šaltinėlis" dalyvavo respublikinės masinio vaikų futbolo vystymo programos „Sugrąžinkime vaikus į stadionus" projekte „Futboliukas", skirtame ikimokyklinio ugdymo įstaigoms ir mokykloms – darželiams. Pasak projekto vykdytojos priešmokyklinio ugdymo auklėtojos Danutės Andrijauskienės futboliuko žaidimas suteikia vaikams daug džiaugsmo, jie patenkina judėjimo poreikį, išmoksta bendradarbiauti, patiria pergalės ir pralaimėjimo jausmą.

Dvi savaites vyko pasiruošimas finalinėms varžyboms. Į projektą aktyviai įsijungė visi "Šaltinėlio" bendruomenės nariai: pedagogai, vaikai, tėvai. Futboliuką ne tik žaidė, bet ir piešė, kūrė skanduotes, eilėraštukus. Įvyko susitikimas su Utenos vaikų futbolo treneriu Arūnu Rasteniu, kuris davė daug naudingų patarimų. „Šaltinėlyje" svečiavosi ir rungtyniavo Utenos mokyklos- vaikų darželio „Varpelis" priešmokyklinukai.

Balandžio 4 dieną įvyko finalinės varžybos. Į renginį atvyko Utenos švietimo, sporto ir turizmo skyriaus vedėjas Romualdas Kraulišas, skyriaus vedėjo pavaduotojas Alvydas Gražys, LFF projektų vadybininkas Vaidotas Rastenis. Susirinkusius pasveikino direktorės pavaduotoja ugdymui Violeta Puodžiukienė. Renginys prasidėjo muzikine-menine programa. Rungtyniavo šešios 4-6 m. amžiaus vaikų komandos: „Peliukai" ir „Šaltinėlis", „Tigrai" ir „Sakalai", „Žaibas" ir „Vėjas", bei suaugusieji: auklėtojos, vaikų tėvai. Teisėjavo vaikų futbolo treneris Arūnas Rastenis. Varžybos vyko emocingai, netrūko palaikymo šūksnių, plojimų. Pertraukų metu tarp rungtynių šoko 11 ir 9 grupių šokėjos. Vaikams labai smalsu buvo stebėti auklėtojų, mamų ir močiutės rungtynes.

Renginio dalyvius pasveikino ir apdovanojimus įteikė LFF svečias Vaidotas Rastenis. Svečias pasakė, kad svarbiausia – pats žaidimas ir įgyta patirtis, todėl LFF sertifikatais ir prisiminimo dovanėlėmis apdovanojo visus finalinių rungtynių dalyvius.

Šokėjos
Futboliukas