Portugalijoje mokiniai mokėsi matematikos žinias taikyti geografijoje

2017 m. gegužės 7-12 d. įvyko baigiamasis projekto dalyvių susitikimas Agrupamento de Escolas Anselmo de Andrade mokykloje, Almados mieste, Portugalijoje pagal ERASMUS+” programos 2 pagrindinio veiksmo bendrojo ugdymo sektoriaus tarpmokyklinės strateginės partnerystės projektą „Matematika aplink mus”, kurio tikslas buvo tobulinti mokinių matematinius gebėjimus ir kompetencijas, plėsti mokytojų profesinį akiratį, skatinti mokytojus kurti inovatyvią mokymo/si medžiagą, naujus mokymo metodus tokius kaip mišrų mokymą, integruotą dalyko bei kalbos mokymą, tobulinti užsienio kalbos ir IKT gebėjimus, skatinti pilietiškumą, pagarbą kitoms kultūroms. Susitikime dalyvavo Utenos Dauniškio gimnazijos projekto koordinatorė Loreta Tarvydienė, Rima Bernotienė ir mokinės Gabija Pelikšaitė, Gabija Giratavičiūtė, Rūta Preikšaitytė. Penkias dienas vyko intensyvus darbas įvairiose mokymosi aplinkose, nagrinėjant matematikos ir geografijos sąsajas.

1
2
5
6
44
1/5 
start stop bwd fwd

Įspūdžiai.
Gabija Giratavičiūtė: „Ši savaitė Portugalijoje buvo ir darbinga, ir labai įdomi. Jos metu gilinau žinias geografijoje ir matematikoje. Išmokau dirbti su google maps, sužinojau, kaip ir kur matematikos žinias galima pritaikyti geografijoje. Ženklai patobulinau anglų kalbos įgūdžius, susipažinau su portugalų šalies kultūra ir papročiais. Kelionės metu apsilankiau jūrų muziejuje, kur susipažinau su Portugalijos šalies jūreivystės, kelionių ir laivų statybų istorija, pabuvau prie žymiojo Atradimų monumento, Okeanijos muziejuje. Portugalija garsėja savo įspūdingo ilgio tiltais, tad pas savo projekto partnerius į Almadą vykome Lisaboną su Almada jungiančiu per Težo upę daugiau nei 1 kilometro tiltu. Taip pat pamačiau patį ilgiausią Europoje Vaskos da Gamos tiltą, kurio ilgis siekia daugiau nei 17 kilometrų! Puiki savo geografine patirtimi šalis, į kurią norisi dar ne kartą sugrįžti.”
Gabija Pelikšaitė: „Šioje kelionėje pamokų metu supratau matematikos svarbą kituose mokymosi dalykuose. Išmokau dirbti su google maps, atradau naujų programos galimybių.
Vykusios pamokos kartu su 8 Europos šalių mokiniais kitoje mokymosi aplinkoje, kitoje šalyje buvo neįkainojama patirtis. Savaitės darbas pamokose tik anglų kalba stipriai patobulino mano anglų kalbos įgūdžius. Susiradau būrį draugų, kurie laukia mūsų vėl atvykstant pas juos. Portugalijoje buvau pirmą kartą, Atlanto vandenyną mačiau taip pat pirmą kartą - tai buvo pasakiška.”

Rūta Preikšaitytė: „Ši savaitė buvo pati nuostabiausia!! Dalyvaudama projekte "Matematika geografijoje" išmokau geriau naudotis google map, dar labiau susidomėjau matematika ir geografija. Apsilankymas mokslo ir technologijų fakultete Almados Universitete, praktinės užduotys ir darbas su profesoriumi Nelsonu Martinu paliko įspūdį. Beje, mūsų lietuvių mokinių komanda atliko geriausiai matematines geografijos užduotis ir profesorius Nelsonas Martinas pakvietė studijuoti pas jį! Smagu išgirsti tokius žodžius iš kitos šalies mokslo atstovo! Labai patiko portugalų kultūra, jų gyvenimo būdas...įsimylėjau šią šalį visam laikui!!!”
Veikla yra finansuota iš „ERASMUS+“ programos, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Šis pranešimas atspindi tik autorių, bet ne Švietimo mainų paramos fondo, Europos Komisijos ar jos institucijų požiūrį, todėl Europos Komisija neatsako už medžiagos turinį bei už galimą informacijos naudojimą.