Gimnazistai mokėsi matematikos ir archeologijos sąsajų Graikijoje

12017 m Sausio 23-27 d. įvyko septintasis projekto dalyvių susitikimas Agria Volau mokykloje, Volau, Graikijoje pagal ERASMUS+” programos 2 pagrindinio veiksmo bendrojo ugdymo sektoriaus tarpmokyklinės strateginės partnerystės projektą „Matematika aplink mus”, kurio tikslas tobulinti mokinių matematinius gebėjimus ir kompetencijas, plėsti mokytojų profesinį akiratį, skatinti mokytojus kurti inovatyvią mokymo/si medžiagą, naujus mokymo metodus tokius kaip mišrų mokymą, integruotą dalyko bei kalbos mokymą, tobulinti užsienio kalbos ir IKT gebėjimus, skatinti pilietiškumą, pagarbą kitoms kultūroms. 

Susitikime dalyvavo Utenos Dauniškio gimnazijos projekto koordinatorė Loreta Tarvydienė, pavaduotoja ugdymui Inga Tutkienė ir mokinės Anita Elizabeth Clarke, Milda Musteikytė, Enrika Dzinkutė. Penkias dienas vyko intensyvus darbas įvairiose mokymosi aplinkose, nagrinėjant matematikos ir archeologijos sąsajas.
Įspūdžiai
Anita Elizabeth Clarke: „„Kelionė į Graikiją suteikė man galimybę aplankyti Atėnus ir Volos miestą. Per šį tarptautinį susitikimą susipažinau su bendraamžiais iš įvairių Europos šalių. Tai padėjo praplėsti mano akiratį ir giliau pažinti kitų tautų kultūrą. Mane sužavėjo kalnai, jūra ir savitas graikų gyvenimo būdas. Buvo labai smagu pajusti tradicinį graikų gyvenimo ritmą. Taip pat turėjau šansą pabūti graikiškoje mokykloje ir susipažinti su Graikijos švietimo sistema. Mane stebina tai, kad daugelis mokinių Graikijoje per dieną mokosi ilgiau nei Lietuvoje. Be abejo, patobulinau savo bendravimo įgūdžius ir anglų kalbos žinias. Šeima, pas kurią gyvenau, buvo labai maloni ir draugiška. Dalyvavimas šiame projekte buvo neeilinė galimybė artimiau pažinti šią nuostabią šalį, kurią nė nedvejodama aplankyčiau dar kartą ”
Enrika Dzinkutė: „Ši kelionė į Graikija buvo įsimintiniausia mano gyvenime. Buvau maloniai nustebinta šio egzotiško krašto kultūra, architektūra bei tradicijomis. Žmonės, su kuriais teko bendrauti, buvo nepaprastai draugiški ir malonūs, todėl manau, kad užsimezgusios draugystės išliks ilgam. Pamokų metu išmokau daug naujų, naudingų dalykų. Nepaprastai džiaugiuosi, jog mokėmės mane taip dominančios archeologijos ir matematikos. Šie vienas kitą papildantys dalykai suteikė progą ir arčiau susipažinti su skaičių sistemomis, simetrijos dėsniais, senovės babiloniečių ir egiptiečių skaičiavimo metodais. Esu labai laiminga dėl suteiktos galimybės pažinti nuostabiai šiltą bei mielą Graikiją.“
Milda Musteikytė: „Ši kelionė į Graikiją buvo nuostabi. Turėjau galimybę aplankyti Volos miestą ir Graikijos sostinę Atėnus, susipažinti su jų šalies istorija, kultūra ir papročiais. Pamokų metų sužinojau matematikos ir archeologijos sąsajas. Šeima, apgyvendinusi mane privertė jaustis lyg namuose! Kiekviena minutė praleista Graikijoje įstrigo visam gyvenimui.”

Veikla yra finansuota iš „ERASMUS+“ programos, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Šis pranešimas atspindi tik autorių, bet ne Švietimo mainų paramos fondo, Europos Komisijos ar jos institucijų požiūrį, todėl Europos Komisija neatsako už medžiagos turinį bei už galimą informacijos naudojimą