Utenos mokyklos-vaikų darželio „Varpelio“ delegacija dalyvavo projekto Erasmus+ veiklose Sicilijoje

SicilijojeErasmus EU

 

 

Utenos mokykla-vaikų darželis ,,Varpelis“ tęsia veiklas ERASMUS+ programos tarpmokyklinės strateginės partnerystės projekte „Už žaliuojantį pasaulį: leiskim vaikams veikti“. Rudenį projekto veiklos buvo susijusios su atliekų rūšiavimu ir jų panaudojimu meno kūriniuose. Vaikai daug dėmesio skyrė atliekų rūšiavimui, tvarkė aplinką, gamino darbelius iš antrinių žaliavų. 
Aptarti šių veiklų rezultatų, pasidalinti patirtimi 3-4 klasių mokiniai Arvilė, Rūta, Samanta, Jokūbas ir Rytis bei mokytojos Grita Morkienė, Alma Balynienė ir Vilma Norkūnienė vyko į Siciliją, Terrasini miestą.

Susitikime Sicilijoje taip pat dalyvavo mokiniai ir mokytojai iš Graikijos, Ispanijos, Italijos, Prancūzijos, Lenkijos.

Šalių, projekto dalyvių, delegacijos į Italiją atvežė savo mokyklose pagamintų meno darbelių iš antrinių žaliavų. Buvo surengta paroda, šalys vienos su kitomis pasikeitė eksponatais ir parsivežė juos į namus. Kiekviena šalis buvo paruošusi video pristatymą apie veiklas savo mokyklose. Italai suorganizavo išvyką į atliekų rūšiavimo ir perdirbimo įmonę, supažindino su jos darbu.


Sicilija džiugino ne tik šiltu, maloniu oru, nepakartojama gamta, bet ir šeimininkų svetingumu. Projekto dalyviai buvo šiltai sutikti Giovanni XXIII pradinėje ir vidurinėje mokyklose, vaikai dalyvavo pamokose drauge su savo bendraamžiais italais, gyveno jų šeimose. Šalių delegacijas priėmė ir pasveikino Terrasini meras, koncertavo ir linksmino šokių ansamblis, vaikų pasirodymai. Neišdildomą įspūdį paliko kurortinis Terrasini miestas, kalnuotos pakrantės, Sicilijos sostinės Palermo senoji architektūra, Katedra, Karaliaus rūmai, aikštės.
Kitas projekto susitikimas įvyks 2017 m. balandžio mėnesį Lenkijoje.


Veikla yra finansuota iš „ERASMUS+“ programos, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Šis pranešimas atspindi tik autorių, bet ne Švietimo mainų paramos fondo, Europos Komisijos ar jos institucijų požiūrį, todėl Europos Komisija neatsako už medžiagos turinį bei už galimą informacijos naudojimą.