2016 m. lapkričio 28 d. Utenos Dauniškio gimnazistai mokėsi keliaudami į Stokholmą

Kaip ir kasmet, Utenos Dauniškio gimnazijos mokiniai keliavo į Stokholmą. Pažintinę kelionę tradiciškai organizavo geografijos mokytoja Ligita Pelikšienė, o jai talkino socialinė pedagogė Vida Adiklienė ir būrys mokytojų. Šiais metais į Švediją keliavo net 2 grupės: spalio 19-21 d. į Stokholmą vyko 64 pirmų klasių mokiniai bei 5 mokytojai, o lapkričio 14-16 d. Švediją aplankė 33 mokiniai ir 4 lydintys mokytojai.

Atvykus į Rygą visu gražumu atsivėrė Dauguvos upė ir siauros Latvijos senamiesčio gatvelės. Netrukus išvydome „Izabelę“ – mūsų keltą į Švediją. Susiradę savo kajutes, turėjome laiko išeiti ant denio ir pasigrožėti uostu bei paklausyti Baltijos jūros ošimo. Šis išplaukus iš uosto, dar labiau sustiprėjo, sutemus jūra tapo panaši į tamsią pabaisą, kuriai savo galybe neprilygsta niekas...

20161019_201757
20161019_220018
20161020_200752
20161115_104514
20161115_114841
IMG_9539
1/6 
start stop bwd fwd

Vakare kelte vyko labai įdomios pamokos. Pirmos kelionės metu pamokas vedė anglų k. mokytoja Inga Tutkienė, istorijos mokytoja Aušra Keraitė-Peldžiuvienė, biologijos mokytoja Rosita Lagūnienė ir geografijos mokytoja Ligita Pelikšienė. Apie laivo paslaptis papasakojo socialinė pedagogė Vida. Mokymai buvo skirti Baltijos jūros ir Švedijos pažinimui. Antros kelionės metu pamokas laive vedė geografijos mokytoja Ligita Pelikšienė ir Utenos kolegijos dėstytojas Edvardas Mažliokas. Paskaita „Pažangiausių techninių priemonių komunikacijos procesams tobulinti panaudojimas“ atskleidė, kad į kai kuriuos dalykus verta pažvelgti kitu kampu. Neįprastos pamokos suteikė mokiniams galimybę į kitas šalis pažvelgti iš arčiau.
Ryte stovėdami ant denio žavėjomės šcherų išsidėstymu. Nustojus gausti kelto varikliams , po pusryčių kelto restorane, iškeliavome aplankyti Švedijos sostinės. Mūsų žygis pėsčiomis iki Vazos muziejaus truko neilgai. Aplankę vienintelį pasaulyje išlikusį XVII amžiaus karinį laivą – Vazą, kuris priklausė Švedijos karališkojo karo laivynui, turėjome laiko aplankyti Karalių rūmus, pasigrožėti nuostabiomis krantinėmis ir laivais, pasivaikščioti po senamiestį. Pasinaudoję Stokholmo viešojo transporto paslaugomis, grįžome į keltą.

Sugrįžę į savo gimtąją Utena ir išdalinę lauktuves, su džiaugsmu prisimename įspūdingą kelionę. Dėkojame išvykos organizatoriams už galimybę pasigrožėti Latvija, Švedija, už Vaza muziejaus grožybes ir neįprastas pamokas laive. Ypač ačiū už betarpišką ir malonų bendravimą!

1a kl. mokinės: Evelina Gužaitė, Aistė Vitaitė, Darija Tutkutė, Tilija Kazickaitė