Konkurso „Geriausia Lietuvos „eTwinning“ mokykla 2016“ nugalėtojai

2016 m. rugsėjo mėn. Utenos Dauniškio gimnazijos vykdytas programos „eTwinning“ projektas 16-20 metų mokinių kategorijoje už projektą „Women in STEM“ („Moteris moksle”) tapo konkurso „Geriausia Lietuvos „eTwinning“ mokykla 2016“ nugalėtoju. Jau antrą kartą  Utenos Dauniškio gimnazija gauna tokį apdovanojimą - 2012 metai taip pat buvo labai sėkmingi.
2016 m. spalio 24-25 d. po 5 mokinius ir 1 juos lydintį mokytoją iš kiekvienos amžiaus kategorijos, dalyvausios projekte (3-11 metų, 12-15 metų ir 16-20 metų), buvo pakviesti į programos „eTwinning“ mokinių stovyklą „Mistinės istorijos”, kuri vyko Vilniuje „Amberton” viešbutyje.
Dvi dienas vyko įvairios programos „eTwinning” stovyklos veiklos: Forumo teatro spektaklių, IKT video filmukų „Mistinés istorijos" kūryba, pasivaikščiojimas po naktinio Vilniaus „siaubingas" vietas, apsilankymas Radvilų meno muziejuje, bandymai dekoruoti ant porceliano lėkštelių, kopijuojant kinų porceliano tradicijas ir kt. Tačiau visi smagūs dalykėliai każkada baigiasi...

start stop bwd fwd

„Įdomi, prasminga ir kupina nuotykių buvo pirmoji diena, nes pirmą kartą susipažinau su Forumo teatro metodu, jo istorija, įkūrėju Augusto Boal‘iu ir šio teatro vadove bei aktore Rimanta Vaičekonyte. Bandėme suvaidinti mini spektaklį pagal Forumo teatro metodo reikalavimus. Mums padėjo kiti šio teatro aktoriai. O prasmingiausia, kad mokėmės daryti sprendimus, keisti draugų ir aplinkos situacijas, įveikti konfliktus nepagarbą mokytojui. Sužinojome tiek daug! ...”
Greta Paknytė 2a, Rūta Preikšaitytė 3a

„O man patiko veiklos po vakarienės, kai sutemo ir lauke buvo šalta, snigo, lijo ir tada …išėjome į Vilniaus senamiesčio gatves ir kiemelius, kuriose seniai seniai sklandė legendos apie Žygimantą Augustą, Barborą Radvilaitę, Vilniaus bobą, žibintininką, Onos bažnyčios statytojus ir kt. Tiek daug sužinojau istorinių faktų apie Vilnių!“
Erika Davniukaitė 2a
„Antrąją dieną pradėjome veiklas su iPad. Susiskirstę į komandas, naudodamiesi iMovie bei Toontastic programėlėmis, kūrėme filmukus tema „Mistinės istorijos”. Tai buvo išties smagi ir naudinga patirtis: susipažinome su režisieriaus darbu, su iPad Apple aplinkai kompiuteriams skirtų
Programėlių galimybėmis, su moksleivių iš visų Lietuvos kampelių kūrybiniais sugebėjimais. Smagiai praleidome laiką!“
Silvija Žukaitė 2a
„Po filmukų aptarimo nuskubėjome į Radvilų rūmų muziejų: klausėmės pasakojimų apie rytų meną,
išbandėme eskizuoti lėkštutes, vazas rytietiškais ornamentais. Labai džiaugiuosi šios stovyklos organizuotomis veiklomis, nes tokie įspūdžiai išliks visam gyvenimui!“
Gabija Giratavičiūtė 2a