Utenos Dauniškio gimnazijos komanda - Euroscola konkurso lyderiai

Violeta Develienė

Kiekvienos ES šalies moksleiviai turi galimybę dalyvauti Euroscola programoje. Europos Parlamento Informacijos biuras pradėjo organizuoti Euroscola atrankos konkursus Lietuvoje 2007 metų pabaigoje. Šio konkurso tikslas – supažindinti jaunimą su Europos Parlamento darbu, skatinti domėjimąsi Europos Sąjungoje vykstančiais procesais ir pateikti aiškesnį Europos, kaip visumos, vaizdą. Laimėjusi komanda iškovoja kelionę į Europos Parlamentą, esantį Strasbūre. Kasmet Europos Parlamente apsilanko 10-15 mokyklų.

Šiais metais Euroscola konkurso organizatoriai gavo rekordiškai aukštą paraiškų Euroscola konkursui skaičių. Dalyvauti konkurse ir varžytis dėl kelionės į Briuselį norą pareiškė 75 šalies gimnazijos.

2016 m. spalio 18 dieną Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje vyko konkurso finalas, kuriame varžėsi Jonavos Senamiesčio gimnazija, Anykščių Jono Biliūno gimnazija, Ignalinos gimnazija, Utenos Dauniškio gimnazija, Ukmergės r. Siesikų gimnazija. Gimnazistai turėjo pademonstruoti žinias apie Europos Sąjungą ir jos institucijas, istoriją, veiklą, apie Europos Sąjungos šalis ir kandidates, apie žinomiausias Europos Sąjungos asmenybes ir pareigūnus. Utenos Dauniškio gimnazijos soc. pedagogė Vida Adiklienė informavo, kad Utenos Dauniškio gimnazijos komanda pripažinta šauniausia ir galės pasinaudoti kvietimu aplankyti Strasbūrą 2017 m. sausio 20 dieną.

20161018_123855
20161018_123929
diplomas
1/3 
start stop bwd fwd