Vyturių progimnazijos mokiniai mokosi po saulėtu dangumi

IMG 0079Šilta pavasarinė saulutė vis dažniau vilioja visus į lauką ne tik žaisti, bet ir mokytis.
Tikrasis pasaulio, mus supančios aplinkos pažinimas ateina per santykį su gamta, ją tyrinėjant, stebint, jaučiant. Kad pamokos būtų įdomios, informatyvios, o mokiniai turėtų daugiau motyvacijos pažinti, ištirti, atrasti kažką naujo – įrengėme klasę po atviru dangumi. Netradicinėje aplinkoje pamokos vyksta 1-8 klasių mokiniams.

Toks mokymosi erdvių panaudojimas pamokoms vaikams priimtinas ir itin patinka. Mokiniai aktyvesni, drausmingesni, susidomėję pačiu ugdymo procesu. Tą pastebi ir mokytojai. Praeiviams kiek neįprastas procesas kelia nuostabą, tačiau šypsenos jų veiduose rodo pritarimą.
Tokios pamokos, jei leis oro sąlygos, Vyturių progimnazijoje vyks visą gegužę. Norinčių mokytis lauke netrūksta, mokytojai iš anksto derina laiką, kada dirbs improvizuotoje klasėje, o mokiniai vis klausia, kada galės mokytis lauke.
Išėjimas iš įprastinio klasės suolo duoda didžiulę naudą ir mokiniui, ir mokytojui, priartina mokymo procesą prie gyvenimiškos patirties, ugdo gebėjimą dirbti komandoje ir įgytas žinias pritaikyti praktikoje.
Tikimės, kad ši patirtis turės pasekėjų, skatins dažniau ieškoti kitų ugdymui tinkančių erdvių, panaudoti jas asmeninių kompetencijų tobulinimui.

Utenos Vyturių progimnazijos direktorės pavaduotoja ugdymui Jolanta Dudlauskienė