Jaunimo mokyklos Laisvalaikio skyriaus robotikos būrelio komanda „Vėjavaikiai” Robotiados 2016 dalyvė

RobotiadaUtenos jaunimo mokyklos Laisvalaikio skyriuje robotikos būrelis veiklą pradėjo tik šių mokslo metų pradžioje, tačiau būrelį lankantys vaikai pasiekimais gali didžiuotis. 2016 m. vasario 6 d. robotikos būrelio mokinių komanda „Vėjavaikiai”, vadovaujama mokytojo M. Grašio, dalyvavo regioninėse “First Lego League”(FLL) robotų varžybose ir tapo Vilniaus region robotų turnyro nugalėtoja. Po regioninių varžybų vaikai suskubo ruoštis respublikiniam robotikos varžybų finalui, kuris vyko kovo 19 d. renginio Robotiada 2016 metu LITEXPO parodų centre.

Robotiada 2016, tai renginys, kuris apjungė tuos, kurie neabejingi naujovėms, robotizuotoms įdomybėms ir tuos, kuriems rūpi modernios Lietuvos ateitis. Robotiadoje 2016 dalyvavo 47 komandos iš visos Lietuvos. Pasaulinių robotikos varžybų respublikiniame FLL finale komandos varžėsi dėl teisės atstovauti Lietuvą 2016 m. gegužės 4-7 dienomis Ispanijoje. „Vėjavaikių” komanda netapo šių varžybų nugalėtoja, tačiau surinktų taškų skaičiumi stipriai lenkė kitas varžovų komandas. Be FLL robotų turnyro vyko linijos sekimo, robotų sumo varžybos ir dar daug įvairių rungčių. „Vėjavaikių” komandos vaikų sukonstruoti 3 robotai rungėsi robotų sumo varžybose. Robotiadoje 2016 vaikai apžiūrėjo inovacijų parodą, pažangias 3D spausdinimo mašinas, kūrė Robotų dirbtuvėse. Tai buvo puiki proga prisiliesti prie inovatyvių mokomųjų priemonių ir pajusti techninio kūrybiškumo subtilybes, patirti robotikos pasaulio pažinimo džiaugsmą.

Ugdymą organizuojančio skyriaus vedėja R. Beresnevičienė