Pabaltijo SO žiemos žaidynės Otepӓӓ, Estija – 2016

2016 03 SUUCBesniegė 206 m. žiema nesutrukdė Lietuvos SO slidininkams pasiruošti ir pasiekti gerų rezultatų Pabaltijo žiemos žaidynėse Otepӓӓ, Estija, kurios vyko tarptautiniame žiemos sporto šakų centre Tahvandu.
Pasiruošimas šioms varžyboms vyko žiemos sporto centre ir mokomojoje treniruočių stovykloje Madonos (Latvija) žiemos sporto šakų centre.
Gražiai pasirodę Lietuvos Žalgiriados žiemos žaidynėse Ignalinoje, kur Lietuvos SO slidininkai iškovojo individualiose rungtyse du bronzos medalius ir mišrioje estafetėje keturis sidabro medalius. Otepӓӓ LSOK slidininkai laimėjo net septynis aukso medalius individualiose rungtyse atskirose amžiaus grupėse.

Vaikų grupėje 1000m nuotolyje pirmą vietą iškovojo Mantas Burneika, o jaunių grupėje šioje distancijoje aukso medalį laimėjo Arūnas Martinonis. Jaunimo tarpe 1km sprinto rungtyje aukso medalius pelnė uteniškiai Erikas Garbul ir Aušra Burbulytė, o suaugusių grupėje pirmą vietą užėmė vyriausias žaidynių dalyvis Jonas Urbanovičius. Jaunimo grupėje 500m sprinto distancijoje aukso medalį pelnė ir Kristina Martinonytė, o vyrų grupėje 3 km distancijoje užtikrintai aukso medalį laimėjo Aurimas Jasiulionis.
Sprinto mišrių estafečių 4X500m lenktynėse Lietuvos SO slidininkai Kristina Martinonytė, Erikas Garbul, Aušra Burbulytė, Aurimas Jasiulionis nusileido Latvijos SO rinktinei ir iškovojo sidabro medalius. Estijos SO slidininkai liko trečioje vietoje.
Slidininkus šioms varžyboms ruošė Utenos specialiosios mokyklos - daugiafunkcio centro direktorius, kūno kultūros mokytojas – treneris ekspertas Zenonas Misiūnas, delegacijos vadovė – direktoriaus pavaduotoja socialinei priežiūrai ir globai Vilgelmina Rastenienė.
2017 m. Lietuvos SO slidininkai, sniegbridininkai ir grindų riedulininkai, kurie pirmą kartą dalyvaus SO žiemos žaidynėse, kurios vyks kovo 14 – 25 dienomis Austrijoje. Pasiruošimas dalyvauti jose vyksta jau šiemet, todėl per Pabaltijo SO žaidynes Lietuvos, Latvijos ir Estijos atrinko savo slidininkus dalyvauti pasauliniame forume.