Jaunimo mokyklos Laisvalaikio skyriaus robotikos būrelio komanda „Vėjavaikiai“ - regioninių FLL robotų varžybų nugalėtojaUtenos jaunimo mokyklos Laisvalaikio skyrių galima drąsiai vadinti traukos centru vaikams ir jaunuoliams, ieškantiems prasmingų saviraiškos formų. Laisvalaikio skyriuje teikiama neformaliojo švietimo paslauga miesto ir rajono švietimo įstaigų vaikams. Įvairaus amžiaus vaikai, nuo pradinukų iki abiturientų, čia atranda sau mielas ir įdomias veiklas. Šiais mokslo metais siūlomų techninių programų įvairovė papildyta robotikos programa. Robotikos būrelis susilaukė didžiulio vaikų susidomėjimo. Esame dėkingi Utenos rajono savivaldybei, UAB „Virmebas“ direktoriui V. Babeliui, UAB „Nosted mechanika“ vadovui D. Tvarijonui už skirtas lėšas, robotikos būrelio veiklai reikalingai įrangai įsigyti.

Kad tokios veiklos reikėjo Utenos miesto vaikams, robotikos būrelio komanda „Vėjavaikiai“, vadovaujama mokytojo M. Grašio, įrodė vasario 6 dieną dalyvaudama regioninėse FIRST LEGO League (FLL) robotų varžybose Vilniuje. Robotų turnyre varžėsi 14 Vilniaus regiono komandų. Jaunimo mokyklos Laisvalaikio skyriaus komanda „Vėjavaikiai“ robotų turnyre iškovojo I-ąją vietą ir tapo Vilniaus regioninių FLL robotų varžybų nugalėtoja. FIRST LEGO League – pasaulinis LEGO robotikos konkursas, kuriame dalyvauja komandos daugiau nei iš 80 šalių. Kiekvienais metais skelbiama vis nauja tema, susijusi su pasaulio technologijų aktualijomis. Šių metų tema „Atliekų kelias“.

Svarbu paminėti, kad komanda „Vėjavaikiai“ FLL varžybose rungėsi ne tik robotų turnyre, bet ir pristatė FLL projektą opia visuomenės problemos tema. Rengdami projektą vaikai domėjosi, kas nutinka su iš pažiūros nebereikalingais daiktais, svarstė, ar juos reikia išmesti, ar dar panaudoti kitaip. „Vėjavaikių“ komanda, kaip visuomenės problemą, suvokia techniškai netvarkingų, neeksplotuojamų transporto priemonių laikymą daugiabučių namų kiemuose, automobilių stovėjimo aikštelėse. Vaikai siūlė idėjas, kaip galima panaudoti tokius automobilius. Projekto pristatymo metu vaikai komisijai išdėstė savo komandos vertybes. Kaip vertybes „Vėjavaikiai“ įvardino komandinį darbą, toleranciją, gebėjimą išklausyti ir gerbti kito nuomonę, atsakomybę, susitelkimą siekiant bendro tikslo. Būtent paminėtos vertybės ir padėjo „Vėjavaikiams“ tapti regioninių FLL robotų varžybų nugalėtojais.
Dabar robotikos būrelį lankantys vaikai ruošis dalyvauti ROBOTIADOJE, kuri vyks 2016 kovo 19 dieną Vilniaus Litexpo parodų rūmuose.

Ugdymą organizuojančio skyriaus vedėja R. Beresnevičienė