Utenos Vyturių progimnazija + Utenos miškų urėdija = tarpinstitucinis ekologinis bendradarbiavimas

Atbundanti pavasario gamta ragina kiekvieną susimąstyti apie Žemės ir žmogaus sąveiką. Mokinių ekologinis švietimas – sudėtinė harmoningos asmenybės ugdymo dalis, neatsiejama nuo šiuolaikinio žmogaus dvasinių vertybių skalės. Labai svarbu, kad mokiniai ir mokytojai aktyviai dalyvautų ekologinėje veikloje ir giliai įsisąmonintų neatsakingo žmogaus elgesio su gamta keliamas grėsmes žmogaus ir gamtos išlikimui.
Utenos Vyturių progimnazijoje vykdomas projektas „Nuo žinojimo iki pažinimo", kurio tikslas - skatinti mąstyti ir gyventi EKO-logiškai. 2015 metų balandžio 23 d. Vyturiukai susibūrė kasmetinei gražiai iniciatyvai. Utenos miškų urėdijos darbuotojai, Utenos šaulių kuopos savanoriai, 6 b klasės moksleiviai kartu su auklėtoja R. Sabaliauskiene, direktorės pavaduotoja ugdymui J. Dudlauskienė ir būrelis mokytojų ( V. Bikutė, A.Kaškauskienė, A. Savickas, A. Erslovas) darniai talkininkavo Vyžuonų urėdijos miškininkams atsodinant beveik du hektarus pušaičių ir eglaičių miško. Ne veltui patarlė byloja, jog „daug rankų didžią naštą pakelia". Gausus talkininkų būrys, paplušėjęs keletą valandų, užduotį įvykdė – jaunas miškas žaliuos. Po darbų talkininkai džiaugėsi bendra draugija ir mėgavosi gardžia Šaulių virta koše.

Utenos Vyturių progimnazijos anglų kalbos mokytoja Ramunė Sabaliauskienė

IMG_5588[1]