2015 m. vasario 3 d. Utenos Žiburio pradinėje mokykloje lankėsi VŠĮ „Žaliasis taškas" atstovė

Violeta Develienė

2015 m. vasario 3 d. Utenos Žiburio pradinėje mokykloje lankėsi VŠĮ „Žaliasis taškas" marketingo vadovė Elzė Rudienė. Utenos rajono savivaldybės administracija jau treti metai bendradarbiauja su institucija, kuri dirba siekdama maksimaliai mažinti aplinkos taršą. Viešnia iš sostinės visoms klasėms pravedė po pamoką, mokydama vaikus rūšiuoti. Užsiėmimų metu mokiniai išgirdo kur keliauja panaudotas popierius, plastikas ir stiklas. Kaip perdirbamos antrinės žaliavos, kokie pavojai tyko neatsakingai elgiantis gamtoje, kur dėti seną kėdę ar didelį sudužusį stiklą? Į šiuos ir kitus klausimus buvo ieškoma teisingų atsakymų.

Žiburio pradinei mokyklai ekologija nėra naujiena, pasak direktoriaus pavaduotojos ugdymui Jūratės Černiauskienės, bendruomenė vykdo ne vieną iniciatyvą renkant makulatūrą, plastiką, baterijas. Pamoką stebėjusi Utenos rajono savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos ir civilinės saugos skyriaus vedėja Rosita Deveikienė įteikė mokiniams ekologiškos dovanėles- L. Kanarskienės knygeles „Žaliųjų akinių paslaptis", kurias skaitydami mokiniai dar kartą pasikartos šiukšlių rūšiavimo taisykles, prisimins atliekų rūšiavimo konteinerių spalvas, ras įdomių žaidimų apie atliekų rūšiavimą.