Kviečiame dalyvauti Lietuvos nepriklausomybės 25-mečiui paminėti skirtoje akcijoje „Lietuvai ir man“

Kovo 112015 metų kovo 11-ąją sukaks 25 metai, kai buvo priimtas Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo aktas dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo.
Šio jubiliejaus proga šalies mokiniai ir studentai inicijuoja akciją „Lietuvai ir man", kuria siekiama suburti jaunimą netradiciškai paminėti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-ąsias metines, įtraukti mokinius, mokytojus, tėvus, visuomenę.
Akcijos metu mokiniai, tėvai, mokyklų bendruomenių nariai, visi šalies piliečiai kviečiami panaudojant įvairias technikas pinti trispalves – geltonos, žalios ir raudonos spalvos draugystės apyrankes ir taip išreikšti tautos vienybę.

Nupintos apyrankės turėtų būti atvežtos į Vilnių, į Nacionalinę dailės galeriją, kurioje nuo 2015 m. vasario 10 d. iki kovo 11 d. bus puošiama specialiai šiai akcijai paruošta Gediminaičių stulpų konstrukcija. Visai konstrukcijai užpildyti reikia 250 tūkst. Draugystės apyrankių.
Oficiali akcijos pradžia – vasario 10 d. Ją paskelbs šios jaunimo iniciatyvos globėja – Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Nuo tos dienos kiekviena švietimo įstaiga galės užsiregistruoti akcijos tinklapyje www.lietuvaiirman.lt ir rezervuoti laiką, kada galės atvykti į Nacionalinę dailės galeriją papuošti savo apyrankėmis Gediminaičių stulpų konstrukciją.

Visi mokiniai ir studentai, ryšintys trispalvę draugystės apyrankę, nuo vasario 10 d. iki kovo 11 d. galės nemokamai lankytis muziejuose. Kovo 6 d. numatomas baigiamasis akcijos renginys ir koncertas.
Utenos rajono mokyklų mokiniai ir kiti norintys dalyvauti šioje akcijoje gali iki kovo 2 d. kreiptis į Utenos rajono savivaldybės administracijos Švietimo, sporto ir jaunimo reikalų skyrių dėl nupintų apyrankių nuvežimo į Nacionalinę dailės galeriją.
Kviečiame Utenos rajono mokyklų bendruomenes aktyviai dalyvauti šioje akcijoje.