2013 m. rugpjūčio 13 d. Projekto „X karta“ dalyvių susitikimas su politikais PDF Spausdinti El. paštas

Projekto „X karta“ dalyvių susitikimas su politikais2013 m. gegužės mėn. prasidėjo UVJOS „Apskritasis stalas" vykdomo projekto „X karta" veiklos. Projektui įgyvendinti dalis numatytų lėšų skirta iš Europos Sąjungos programos „Veiklus jaunimas" ir kita dalis – iš Utenos rajono savivaldybės biudžeto lėšų.
Jau įvyko projekto pirmoji pavasarinė sesija, kurios metu per 40 Utenos jaunimo organizacijų atstovų, gimnazijų mokinių dalyvavo projektinėse veiklose, minėjo Europos jaunimo savaitę, mokėsi tapti jaunaisiais lyderiais. Projektas tęsiamas. Nuo š. m. rugpjūčio 12 d. vyksta projekto vasaros sesija, netori Tauragnų, šalia Ilgio ežero. Susitikti ir padiskutuoti su jaunimu atvyko Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, savivaldybės tarybos nariai Kęstutis Udras, Vytautas Kazela, Žydrūnas Urbonas, Edmundas Pupinis, Marijus Kaukėnas, Švietimo, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vedėjas Romualdas Kraulišas, jaunimo reikalų koordinatorė Justė Rudokienė. Diskusijos tema - „Jaunų žmonių ir politikų bendradarbiavimas".

Diskusijos moderatoriai, projekto dalyviai susirinkusiems pateikė nemažai klausimų ir skatino reikšti nuomonę įvairiomis temomis: apie jaunimo nedarbo ir emigracijos problemų sprendimo būdus, įsidarbinimo galimybes svetur ir Lietuvoje, kaip jaunam žmogui įsitvirtinti darbo rinkoje, kaip pradėti kurti savo verslą, kodėl verta po studijų grįžti į Uteną, kaip jaunimas įsivaizduoja savo gimtąjį miestą po 10-ties metų, kuo gyvena ir ką veikia jaunas žmogus po pamokų, laisvalaikiu. Didžioji dalis mokinių, kurie dalyvavo sutikime, atviravo, kad savo gyvenimus jie sieja su didmiesčiais arba gyvenimu svetur. Taip pat pasidžiaugta Utenos miesto parkų plėtra, Utenio stadiono rekonstrukcija ir kitomis rajono rekreacijos zonomis.
Į susitikimą atvykusiems politikams jaunimas išsakė padėkos žodžius, įteikė padėkos suvenyrus su projekto „X karta" simbolika. Utenos rajono savivaldybės meras A. Katinas padėkojo jaunimui už žmogišką, paprastą ir kultūringą bendravimą.