Interneto savaitės 2013 renginiai kviečia pasitelkti internetą savo poreikiams PDF Spausdinti El. paštas

Interneto savaitėPranešimas žiniasklaidai. Keli tūkstančiai per pirmąsias veikimo valandas – tiek žmonių jau pritraukė kovo 18 d.  prasidėjusios Interneto savaitės 2013 (angl. Get Online Week 2013) skaičiuoklė, kurioje raginami registruotis visi interneto vartotojai iš 30 Europos šalių. Šiais metais skaičiuoklė papildyta ir mini anketa, kuri padės sužinoti, kaip aktyviai skirtingo amžiaus ir užimtumo žmonės naudojasi internetu. Lietuva ir šiemet siekia būti aktyviausių interneto vartotojų dešimtuke (dalyvių skaičių galima pamatyti čia: http://counter.getonlineweek.eu/home/map).
Ši skaičiuoklė – tik maža dalis veiklų, kurias šiais metais rengia interneto savaitės koordinatorė asociacija „Langas į ateitį".
Šių metų kovo 18–24 d. vyksiančios kasmetinės tarptautinės iniciatyvos „Interneto savaitė 2013" (angl. Get Online Week 2013) tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į naujų technologijų ir interneto naudą bei plačias pritaikymo galimybes, raginti jaunimą studijuoti bei siekti karjeros IT srityje. Šiam tikslui įgyvendinti Europos šalyse rengiami kūrybiniai konkursai, motyvaciniai renginiai, kviečiama pasitikrinti savo IT žinias ir vyksta daugybė kitų veiklų.
„Kadangi internetas Lietuvoje iš erdvės, prieinamos tik išrinktiesiems, tapo kasdieniu įrankiu ir lengvai prieinamu žinių, socialinių kontaktų šaltiniu, svarbu, kad kiekvienas, nepaisant jo amžiaus, užimtumo ir veiklos sferos, gebėtų rasti reikiamą informaciją, pasirūpinti savos saugumu internete ir pasisemti naudos. Todėl šiais metais parengėme daugybę veiklų ne tik jaunimui, bet ir kitiems įvairaus amžiaus bei skirtingų interesų žmonėmis", – sakė iniciatyvos koordinatorės Lietuvoje asociacijos „Langas į ateitį" direktorė Loreta Križinauskienė.

Jaunimas kviečiamas išbandyti darbui reikalingų IKT įgūdžių įvertinimo testą Skillage, www.epilietis.eu kviečia neįgudusius interneto vartotojus savarankiškai išmokti naudotis populiariausiomis e. paslaugomis, vaikams siūlomas animuotas edukacinis testas „Ar esi saugus internete?". Trečiojo amžiaus universiteto studentai kviečiami klausytis paskaitos apie saugų elgesį internete, Klaipėdos regiono Vaikų globos namų darbuotojai kviečiami dalyvauti seminaruose „saugesnis internetas mūsų vaikams".
„Langas į ateitį" paskelbė net du konkursus – vyresniųjų klasių mokiniai kviečiami kurti vaizdo filmukus „Aš - IT žmogus", o bibliotekininkai – dalintis patirtimi ir mintimis rašydami rašinius „Šiuolaikinė biblioteka – e. įgūdžių lopšys".
„Interneto savaitės 2013" partneriai: Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija, Lietuvos darbo birža, bendrovė TEO, Informacinių technologijų centras prie Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, projektas „Kam to reikia?". Vaizdo filmukų konkurso vyresniųjų klasių moksleiviams „Aš – IT žmogus" rėmėjas – UAB „Gera dovana".
Apie asociaciją „Langas į ateitį"
2002 m. veiklą pradėjusi asociacija „Langas į ateitį" bendradarbiauja su valstybinėmis institucijomis ir vienija socialiai atsakingas Lietuvos verslo įmones – SEB banką, banką „Swedbank", „Omnitel", „ATEA", kurios siekia skatinti interneto naudojimą Lietuvoje ir tokiu būdu kelti šalies gyventojų gyvenimo lygį, šalies konkurencingumą Europoje bei pasaulyje. Prie aljanso prisijungė LR Vidaus reikalų ministerija. Partneriai – UAB „Microsoft Lietuva", DNB bankas, advokatų kontora LAWIN", ryšių su visuomene agentūra „PR Service/Edelman Afilliate", Viešosios politikos ir vadybos institutas. „Langas į ateitį" nuo savo veiklos pradžios kompiuterinio raštingumo pradmenų yra suteikęs apie 100 tūkst. šalies gyventojų.
Asociacija už savo veiklą yra pelniusi tarptautinius apdovanojimus – Europos Komisijos apdovanojimą „Regio Stars Awards 2010", Europos Komisijos „E-inclusion" konkurse 2008 m. apdovanota aukso medaliu, „Europos Sąjungos darbingumo forumo" apdovanojimas už Lietuvos moterų įgūdžių ugdymą informacinių ir komunikacijos technologijų srityje.

Daugiau informacijos:
Loreta Križinauskienė
Tel. (8~5) 239 78 13, 8 616 04549
El.paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai
www.langasiateiti.lt