Utenos A. ir M. Miškinių biblioteka- metų jaunimo partneris! PDF Spausdinti El. paštas

2012 m. spalio 20 – 21 d. įvyko tradicinė, 33-oji Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) Asamblėja, iš kurios gerų naujienų sulaukė ir uteniškiai. Susirinkę jaunimo organizacijų atstovai svarstė, kaip galima pagerinti jaunimo reikalų koordinatorių, dirbančių savivaldybėse, darbo našumą, kaip spręsti kitas problemas, su kuriomis susiduria jaunimo organizacijos, taip pat buvo nuspręsta kas bus pagerbti 2012 metų LiJOT Padėkos vakaro metu.
Džiugu, kad padėką už bendradarbiavimą su jaunimo organizacijomis gaus ir Utenos A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka. Asamblėjos metu, Utenos visuomeninių jaunimo organizacijų sąjungos „Apskritasis stalas" (UVJOS „Apskritasis stalas") atstovai pasiūlė mūsų miesto biblioteką nominuoti „2012 metų jaunimo organizacijų partnere." Įvertinus bibliotekos nuopelnus Utenos jaunimui, buvo nuspręsta, kad būtent ši institucija verčiausia gauti apdovanojimą.
UVJOS „Apskritasis stalas" valdybos narė Gerda Vaičiūnaitė taip pat džiaugėsi, kad būtent mūsų miesto biblioteka išrinkta šiai nominacijai, nes pasak jos: „Mūsų biblioteka- viena iš didžiausių įstaigų Utenoje, kurioje vyksta įvairios veiklos tiek mažiems, tiek dideliems. O išrinkta ji buvo todėl, kad artimai bendrauja ir bendradarbiauja su jaunimo organizacijomis, kuo negalėjo pasigirti kiti nominantai. A. ir M. Miškinių biblioteka- gyventojų traukos centras, kuris priima visus. Džiugu, kad turime, kur prireikus, jaunimo organizacijoms suteikiama erdvė."
„Metų iniciatyva jaunimui / Metų jaunimo įvykis" išrinktas Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimas, tačiau tarp pretendentų taip pat buvo neseniai Utenoje nuaidėjęs renginys „Gyvenimas kitokiu ritmu" (GKR). Nors GKR ir nebuvo išrinktas „Metų jaunimo įvykiu," tačiau sulaukė daug pagyrimų ir dėmesio. Galime didžiuotis, kad renginiai, kuriuos organizuoja Utenos jaunimas, gali konkuruoti su renginiu, sukviečiančiu jaunuosius lietuvius iš viso pasaulio.
LiJOT Padėkos vakaras- tai tradicinis renginys, skirtas peržvelgti ir įvertinti svarbiausius praėjusių metų įvykius bei padėkoti labiausiai jaunimui nusipelniusiems asmenims bei institucijoms. Labai malonu, kad šiemet apdovanojimas bus įteiktas mūsų krašte aktyviai jaunimui padedančiai bibliotekai.
Tikimės, jog Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos durys ir toliau bus atviros jaunimo organizacijoms, o šis apdovanojimas dar daugiau žmonių paskatins labiau domėtis jaunuolių veikla.