Organizuojami rinkimai į septintąjį Lietuvos mokinių parlamentą PDF Spausdinti El. paštas
Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, Pilietinių iniciatyvų centras kartu su Lietuvos Respublikos vyriausiąja rinkimų komisija organizuoja rinkimus į septintąjį Lietuvos mokinių parlamentą.
Lietuvos mokinių parlamentas per dvylika veiklos metų tapo stipriu jaunimo politikos kūrėju ir partneriu, atstovavo Lietuvos mokinių nuomonei įvairiose darbo grupėse, sprendė mokinių ir jaunimo laisvalaikio užimtumo, kokybiško ugdymo, sveikos gyvensenos ir kitas problemas. Lietuvos mokinių parlamento rinkimai ir jo veikla parodė, kad mokykloms demokratiniai rinkimai bei Lietuvos mokinių parlamentas yra reikalingi.
Rinkimai į Lietuvos mokinių parlamentą šalies pagrindinėse, vidurinėse mokyklose ir gimnazijose vyks 2012 m. lapkričio 16 d. Tą dieną bus renkami kandidatai rinkikai, kurie antrajame rinkimų etape miestuose ir rajonuose išrinks Lietuvos mokinių parlamento narius.
Nuo 2000 metų kas dvejus metus 5–12 klasių mokiniai demokratiškai renka Lietuvos mokinių parlamentą, kuris atstovauja mokinių interesams, formuoja mokinių poziciją ne tik sprendžiant aktualius klausimus, bet ir svarstant visuomenės aktualijas. Rinkimuose kandidatuoti turi teisę 9–11 klasių mokiniai. Mokyklose išrinkti kandidatai pateks į antrąjį rinkimų etapą, kuris vyks 60 savivaldybių, ten, atsižvelgiant į mokinių skaičių, bus išrenkami Lietuvos mokinių parlamento nariai.
Lietuvos mokinių parlamentą sudaro 95 nariai iš visos Lietuvos, jie pasiskirstę į komitetus ir regionus pagal gyvenamąją vietą ir atstovaujamą savivaldybę. Pirmosios sesijos metu Lietuvos mokinių parlamento nariai išsirenka pirmininką ir valdybą.

Daugiau apie Lietuvos mokinių parlamento rinkimų tvarką, veiklas yra internete http://www.lmp.lt , informacija teikiama tel. 8 (5) 2124418, el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai