Uteniškiai dalyvavo tarptautinėje stovykloje PDF Spausdinti El. paštas
youth for natureSmagiai ilsėtis ir kartu įdomiai dirbti – tokią galimybę turėjo Utenos jaunimo grupė, kuri drauge su projekto LLIV-321 „Youth for nature" vadove, Utenos rajono savivaldybės administracijos Švietimo, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus jaunimo reikalų koordinatore Juste Rudokiene 2012 m. liepos mėnesio pabaigoje buvo pakviesta į Latvijoje, Kraslavoje, surengtą jaunimo stovyklą.

Uteniškiai ir jų partneriai latviai iš Daugpilio ir Kraslavos savivaldybių džiaugėsi per devynias dienas pagilinę užsienio kalbų žinias, nes bendrauti jiems teko angliškai ir rusiškai. Dirbti taip pat buvo įdomu – stovyklautojai kartu su meno, žurnalistikos, gamtos mokslo sričių specialistais kūrė projekto vaizdo klipą, stovyklos vėliavą ir logotipą, susipažino su gamtos objektų ženklinimo sistema. Stovyklos metu buvo aptartos gamtos vertybių saugojimo vizijos Kraslavos, Daugpilio, Utenos miestų parkuose ir kaimyninių šalių gamtos parkuose Augšdaugavoje ir Aukštaitijoje, lankstinukų leidybos idėjos. Po kūrybinių darbų ir gamtos tyrinėjimo jaunimas žaisdavo sporto žaidimus, net išbandė ir aristokratų pramogą – jodinėjimą žirgais. Į žygius su žirgais stovyklautojus lydėjęs patyręs treneris ne tik aprodė gražiausias Augšdaugavos apylinkių vietas – projekto dalyviai daug sužinojo apie žirgų priežiūrą, dresavimą.

Latviams labai buvo įdomi ekspedicinė-pažintinė kelionė po Lietuvos Aukštaitijos nacionalinį parką – uteniškiai jiems parodė Palūšę, Ginučių vandens malūną, Senovinės bitininkystės muziejų, visi žvalgėsi po Ladakalnio apylinkes, buvo užsukę į Kaltanėnų ugdymo ir turizmo centrą. Stovyklautojams taip pat labai patiko bendrovės „Romnesa" parengta šakočių kepimo programa ir ypač - plaukimas baidarėmis Žeimenos upe.

Stovykloje dalyvavęs jaunimas tikisi, kad projekto metu įgytą patirtį ir žinias jie panaudos savo kasdienėje veikloje rūpindamiesi savo gyvenamąja aplinka, skleisdami gamtosaugos idėjas savo bendraamžiams.

Dalis projekto dalyvių planuoja susitikti š. m. spalio mėnesį, kai vyks penkių dienų gamtos ir miesto parkų poilsio vietų planavimo seminaras.


Utenos rajono savivaldybės administracija