Plečiamas Edinburgo hercogo apdovanojimų tinklas Lietuvoje. Kviečiame prisijungti Utenos organizacijas PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Administrator
Antradienis, 2016 m. kovo 22 d. 09:19

DofE Edinburgo hercogo tarptautinių apdovanojimų programa (Trumpai – DofE) skirta jaunimui nuo 14 iki 24 metų, suteikianti jiems gyvenimui reikalingų įgūdžių, padedančių keisti pasaulį, bendruomenę, save. Daugiau nei 8 milijonai jaunų žmonių iš daugiau nei 140 pasaulio šalių yra dalyvavę šioje programoje.

Programa sukurta 1956-aisiais, Lietuvoje veikia jau 10 metų. Kviečiame Utenos regiono mokyklas, gimnazijas ir kito tipo organizacijas tiesiogiai dirbančias su jaunimu įgyvendinti programą.

Programos esmė – įveikti asmeninius iššūkius, kurie skatintų jaunus žmones tapti atsakingais, aktyviais piliečiais, prisidedančiais prie visuomenės gerovės. Tai savanoriška veikla, nepripažįstanti jokios konkurencijos, skatinanti savęs pažinimą ir tobulėjimą.

Jaunuoliaiprogramoje siekia bronzos, sidabro arba aukso ženklelio dalyvaudami 4 programos dalyse:

Sportas Jauni žmonės yra skatinami gerinti savo fizinę formą, ugdyti sveikos gyvensenos įgūdžius, rūpintis savo fizine bei psichikos sveikata.
Savanorystė Dalyviai teikia paslaugas savo bendruomenei, užsiima savanoriška veikla ir ugdo socialinę atsakomybę.
Žygiai gamtoje Jauni žmonės ugdo komandinio darbo įgūdžius, išmoksta pozityviai spręsti konfliktus, pradeda labiau rūpintis savo aplinka.
Įgūdžių lavinimas Įgalina jaunus žmones atpažinti ir ugdyti savo talentus, skatina pasitikėjimą savimi, verslumą.

Programos reikšmė

DofE apdovanojimų programa - yra pasaulinis standartas jaunų žmonių po pamokinės veiklos pripažinimui, taikomas 140-yje pasaulio šalių. DofE apdovanojimų ženklelius vertina Didžiosios Britanijos universitetai, nes jie parodo jaunuolių gebėjimus ir interesą prisitaikyti naujoje kultūroje, dirbti komandoje, prisidėti prie vietos bendruomenės gerovės.

Ženkleliai yra ypatingai vertinami darbdavių, nes parodo jaunuolių gebėjimą motyvuoti save, mokytis iš patirties bei planuoti savo laiką ir veiklą.

DofE apdovanojimų programa padeda ne tik smagiai praleisti laiką, susirasti naujų draugų, bet ir išmokti planuoti laiką, pasitikrinti savo galimybių ribas. Dar daugiau, tai tam tikras papildomas išsilavinimas, gebėjimų pripažinimas, kuris bus naudingas ateities darbo paieškose. VGTU architektūros studentas Žilvinas Klivickas (21 m.) dalinasi:

„Dabartinė mokymosi sistema yra tokia, kad mokytojas yra konsultantas mokinių ugdymosi procese. Tačiau dažnai mokiniai dar nėra tiek savarankiški, nesugeba patys savęs motyvuoti. Dalyvaudamas DofE išmokau spręsti mažas problemas pats, atradau, kas mane motyvuoja. Dabar nesunkiai savarankiškai įveikiu ir didelius sunkumus.“

Naujų organizacijų licencijavimas

Siekiant užtikrinti programos kokybę, ją vykdyti gali tik licencijuotos organizacijos. Licencijoje nusakomi minimalūs kokybės standartai, kuriuose užtikrina du programos mokymus baigę mokytojai/darbuotojai - DofE programos vadovai. Kviečiame prisijungti Utenos mokyklas, nevyriausybines organizacijas, jaunimo klubus suteikiant jaunimui daugiau galimybių. Registracija į mokymus jau vyksta! Visiems dalyviams išduodami kvalifikacijos kėlimo pažymėjimai

Programą remia ir rekomenduoja - LR Švietimo ir mokslo ministerija, Jungtinės Karalystės ambasada Lietuvoje, Lietuvos vaikų ir jaunimo centras.

Galime atvykti į Jūsų organizaciją jaunimui ir administracijai išsamiau pristatyti programą, kuri padeda tobulėti.

Daugiau informacijos apie programą:

Programos plėtros koordinatorė Dovilė Mažeikienė

El. p.: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai

Tel. +370 685 85636

www.dofe.lt