Kviečiame dalyvauti Nacionalinio diktanto konkurse PDF Spausdinti El. paštas

Nacionalinio diktanto organizatorius VšĮ Pilietinės minties institutas bei šio projekto partnerė Švietimo ir mokslo ministerija kviečia Lietuvos mokyklų bendruomenes (mokinius, jų tėvelius ir mokytojus) aktyviai dalyvauti jau septintą kartą rengiamame Nacionalinio diktanto konkurse, kuris vyks vasario 22 d. 11 vai.
Šis konkursas-ne tik puiki galimybė visiems mums pasitikrinti savo žinias, bet ir paskatinimas didžiuotis unikalia lietuvių kalba, ją puoselėti, kalbėti ir rašyti taisyklingai.
Švietimo ir mokslo ministerija gausiausiai ir aktyviausiai Nacionaliniame diktante dalyvavusiai ir mažiausiai klaidų padariusiai klasei skirs prizą - dviejų dienų kelionę j Karaliaučiaus kraštą ir į Tolminkiemį kuriame gyveno ir kūrė lietuvių literatūros pradininkas Kristijonas Donelaitis.

 Nacionalinio diktanto organizavimo mokyklose aprašas
1. Mokyklų bendruomenės, norinčios dalyvauti diktante, turi apie tai informuoti savo rajono (miesto) savivaldybės švietimo skyrių, nurodydamos mokyklos pavadinimą, ir diktanto koordinatoriaus mokykloje pavardę, jei įmanoma, preliminarų dalyvių skaičių.
2. Diktanto koordinatorius organizuoja pasirengimą diktantui (paskiria rašymo vietas, pasirūpina vaizdo ar garso aparatūra, per kurią bus diktuojamas diktantas).
3. Diktanto dieną vasario 22 d., 10 vai. 45 min. visi renkasi mokykloje ir rašo diktantą kuris 11 vai. transliuojamas per LRT radijo pirmąją programą bei internetu.
4. Kiekvienas diktantą rašęs asmuo lapo viršuje būtinai turi nurodyti vardą, pavardę, kontaktinį telefoną e. paštą mokiniai - dar savo klasę ir mokyklą.
5. Pasibaigus diktantui, mokyklos koordinatorius surenka darbus ir pateikia organizatoriams e. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai informaciją kiek mokykloje buvo konkurso dalyvių.
6. Vasario 25 d. organizatoriai atsiųs mokykloms Valstybinės lietuvių kalbos komisijos parengtas diktanto taisymo rekomendacijas.
7. Darbų tikrinimui mokykloje sudaroma komisija, kurios veiklą organizuoja diktanto koordinatorius. Jei kiltų klausimų dėl diktanto taisymo, prašytume kreiptis į Aldoną Šventickienę tel. 8 614 46 966, e.paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai .
8. Iki kovo 10 d. mokyklos koordinatorius Nacionalinio diktanto konkurso organizatoriams turi išsiųsti voke tuos darbus, kuriuose bus ne daugiau kaip 4 klaidos Į diktanto finalą kviečiami geriausiai diktantą parašę asmenys (iki 4 klaidų). Esant labai dideliam gerai parašiusiųjų skaičiui, organizatoriai pasilieka sau teisę griežtinti reikalavimus dėl klaidų skaičiaus, kurį padarius dar leidžiama dalyvauti finale. Visi finalo dalyviai bus informuoti asmeniškai. Darbai turi būti išsiųsti adresu:
Nacionalinio diktanto konkursui AB Lietuvos paštas J. Jasinskio g. 16 03500 Vilnius
9. Švietimo ir mokslo ministerija gausiausiai ir aktyviausiai Nacionaliniame diktante dalyvavusiai ir mažiausiai klaidų padariusiai klasei skirs prizą - dviejų dienų kelionę į Karaliaučiaus kraštą ir į Tolminkiemį, kuriame gyveno ir kūrė lietuvių literatūros pradininkas Kristijonas Donelaitis.
10. Finalo dalyviai varžysis raštingiausio mokinio, raštingiausio suaugusiojo bei raštingiausio užsienio lietuvio kategorijoje.