Dėl saugaus belaidžio tinklo švietimo įstaigose PDF Spausdinti El. paštas
Trečiadienis, 2018 m. kovo 07 d. 08:23

Wi FiInformuojame, kad LITNET KTU techninis centras teikia saugaus belaidžio tinklo paslaugą VISOMS švietimo įstaigoms ir padeda įsirengti saugų belaidį tinklą įstaigoje. Mokyklai tereikia įsigyti rekomenduojamą stotelę/es ir informuoti LITNET KTU techninis centrą. Jokių papildomų paslaugos instaliavimo, palaikymo mokesčių nėra. Plačiau apie saugaus belaidžio tinklo įrengimą: https://www.lm.lt/kitos-paslaugos/128-belaidis-tinklas-mokyklose

ATMINTINĖ LITNET Wi-Fi ryšio naudotojams

1. Mokiniai, pedagogai bei kiti darbuotojai, kurie naudosis Wi-Fi ryšiu, turi žinoti, kad naudodami mokyklos bevielį tinklą, turi išėjimą į internetą, jungiasi su kitais Lietuvos kompiuterių tinklais per Mokslo ir studijų kompiuterių tinklą LITNET.

2. Naudodamas bevielį (Wi-Fi) ryšį, vartotojas privalo užtikrinti asmeninio mobilaus įrenginio (telefono, planšetės, nešiojamo kompiuterio) saugumą (įrenginyje turėtų būti įdiegta apsauga nuo virusų ir tinklo įsilaužimo programų).
3. Naudotis mokyklos Wi-Fi galima tik gavus iš IT administratoriaus vartotojo vardą ir slaptažodį. Asmeniškai suteiktu prisijungimo vardu bei slaptažodžiu galima jungtis prie LITNET tinklo iš bet kurio turimo įrenginio – nešiojamojo, planšetinio kompiuterio, išmaniojo telefono ir pan. Šiuos duomenis draudžiama perduoti prisijungimo duomenis tretiesiems asmenims, taip pat naudotis svetimais vartotojo vardais ir slaptažodžiais. Mokinius būtina įspėti, kad niekam neduotų savo prisijungimo duomenų, nes vartotojas ir jo veiksmai tinkle bus identifikuojami pagal prisijungimo vardą ir slaptažodį, todėl mokinys atsako už visus veiksmus, kurie bus atlikti, naudojantis jo prisijungimo duomenimis.

4. Griežtai draudžiama tinklo išteklius naudoti smurto, amoralaus elgesio skatinimui, įžeidžiančių dalykų skleidimui, užsiimti veikla, kuri pažeidžia LR įstatymus bei tarptautinės teisės normas ir pan. ir paaiškinti, kad jie kaip Wi-Fi naudotojai nėra anonimai ir yra lengvai identifikuojami ir atsako už informaciją, pateiktą į kompiuterių tinklus. Vartotojas atsako už visus veiksmus, atliekamus prisijungus jo vartotojo vardu.
5. Būtina informuoti Wi-Fi vartotojus apie tinklo aprėptį – kur mokyklos pastate veikia šis tinklas. Taip pat vartotojai turi žinoti, kad tie patys prisijungimo duomenys leis naudotis LITNET belaidžiu internetu ir kitose Utenos gimnazijose, progimnazijose, Utenos Švietimo centre ir Vaikų ir jaunimo užimtumo centre.