Informacija apie projekto „Saugios e-mokymosi infrastruktūros kūrimas bendrojo lavinimo mokykloms" veiklas PDF Spausdinti El. paštas
Penktadienis, 2015 m. lapkričio 27 d. 06:59

2015 m. spalio 22 d. Krašuonos progimnazijoje LITNET techninio centro specialistai Utenos rajono gimnazijų, progimnazijų ir pargindinių bei pardinių mokyklų atstovams perdavė projekto „Saugios e-mokymosi infrastruktūros kūrimas bendrojo lavinimo mokykloms" techninę įrangą. Strateginis šio projekto tikslas – sudaryti galimybes švietimo ir mokslo įstaigoms ugdyti informacinę visuomenę, bei skatinti elektroninių (skaitmeninių) paslaugų ir įgūdžių, bei saugaus turinio, susijusių su informacinėmis ir komunikacinėmis technologijomis, taikymo švietimo institucijose plėtrą. Projektą finansuoja Švietimo ir mokslo ministerijos LITNET programa, todėl remiantis projekto veiklų grafiku, iki 2015 m. gruodžio mėn. 1 d. įstaigos, gavusios įrangą, kaip pilotinės projekto partnerės, naudojant vartotojų tapatybių ir teisių valdymo sistemą, provalo aktyvuoti vartotojų teises, paskatinat juos naudotis saugiu belaidžiu ryšiu mokymo procese.

ATMINTINĖ LITNET Wi-Fi ryšio naudotojams

1. Mokiniai, pedagogai bei kiti darbuotojai, kurie naudosis Wi-Fi ryšiu, turi žinoti, kad naudodami mokyklos bevielį tinklą, turi išėjimą į internetą, jungiasi su kitais Lietuvos kompiuterių tinklais per Mokslo ir studijų kompiuterių tinklą LITNET.
2. Naudodamas bevielį (Wi-Fi) ryšį, vartotojas privalo užtikrinti asmeninio mobilaus įrenginio (telefono, planšetės, nešiojamo kompiuterio) saugumą (įrenginyje turėtų būti įdiegta apsauga nuo virusų ir tinklo įsilaužimo programų).
3. Naudotis mokyklos Wi-Fi galima tik gavus iš IT administratoriaus vartotojo vardą ir slaptažodį. Asmeniškai suteiktu prisijungimo vardu bei slaptažodžiu galima jungtis prie LITNET tinklo iš bet kurio turimo įrenginio – nešiojamojo, planšetinio kompiuterio, išmaniojo telefono ir pan. Šiuos duomenis draudžiama perduoti prisijungimo duomenis tretiesiems asmenims, taip pat naudotis svetimais vartotojo vardais ir slaptažodžiais. Mokinius būtina įspėti, kad niekam neduotų savo prisijungimo duomenų, nes vartotojas ir jo veiksmai tinkle bus identifikuojami pagal prisijungimo vardą ir slaptažodį, todėl mokinys atsako už visus veiksmus, kurie bus atlikti, naudojantis jo prisijungimo duomenimis.
4. Griežtai draudžiama tinklo išteklius naudoti smurto, amoralaus elgesio skatinimui, įžeidžiančių dalykų skleidimui, užsiimti veikla, kuri pažeidžia LR įstatymus bei tarptautinės teisės normas ir pan. ir paaiškinti, kad jie kaip Wi-Fi naudotojai nėra anonimai ir yra lengvai identifikuojami ir atsako už informaciją, pateiktą į kompiuterių tinklus. Vartotojas atsako už visus veiksmus, atliekamus prisijungus jo vartotojo vardu.
5. Būtina informuoti Wi-Fi vartotojus apie tinklo aprėptį – kur mokyklos pastate veikia šis tinklas. Taip pat vartotojai turi žinoti, kad tie patys prisijungimo duomenys leis naudotis LITNET belaidžiu internetu ir kitose Utenos gimnazijose, progimnazijose, Švietimo centre ir Jaunimo mokykloje.