Aukštakalnio progimnazijoje skambėjo Oginskio polonezai

2015 metai ypatingi tuo, kad minime 250 – ąsias garsaus kompozitoriaus, visuomenės veikėjo Mykolo Kleopo Oginskio gimimo metines. Seimo nutarimu šiuos metus minime kaip M. K. Oginskio metus. Rugsėjo 21 – 25 dienomis Lietuvos mokyklose vyksta akcija ,,M. K. Oginskio savaitė mokykloje". Utenos muzikos mokyklos mokiniai – Miglė Umbrasaitė, Augustė Laužikaitė, Mindaugas Baliukevičius, Kristijonas Skrytė (mokyt. Ingrida Dirmienė), Martyna Šinkūnaitė (mokyt. Lolita Starkuvienė), Enrika Tamošiūnaitė (mokyt. Elina Barzdienė), Adris Čypas (mokyt. Laura Raudžiuvienė) Utenos Aukštakalnio progimnazijoje skambino M. K. Oginskio polonezus, mazurkas. Mokytoja Ingrida Dirmienė, vedusi renginį, aprėpė kunigaikščių Oginskių kultūrinius ir politinius pėdsakus Lietuvoje. Renginio pabaigoje mokytoja palinkėjo gausiai susirinkusiems aštuntokams ugdyti gilų harmonijos jausmą ir skonį, klausant ir skambinant gerą muziką, kaip tai darė pats Mykolas Kleopas Oginskis.