2014 m. lapkričio 19 d. Nuotaikinga ikimokyklinių įstaigų šventė „Mažieji muzikantai"

DSCN72312014 m. lapkričio 19 d. Utenos kraštotyros muziejuje vyko Utenos rajono ikimokyklinių įstaigų šventė „Mažieji muzikantai", kurią organizavo Utenos vaikų lopšelis-darželis „Saulutė". Meninio ugdymo vadovė Asta Straižienė kartu su dviem „Kodėlčiukų" grupės mergaitėmis šventės pradžioje „Nukalė saulę" (pagal I.Steišūnienę), visiems tarė „Labas rytas" ir pakvietė susirinkusiuosius į sceną. Šventėje dalyvavo daug šaunių atlikėjų, vienas už kitą puikesnių. Scenoje visus džiugino Utenos vaikų lopšelio - darželio „Šaltinėlis" kvintetas. Jie atliko „Polką" (muzika R. Budinavičienės). Vadovė Gražina Kapčiuvienė. Utenos mokyklos - vaikų darželio „Varpelis" kvintetas nuotaikingai atliko „Saulutės namelį" iš „Svirpliukų" repertuaro. Vadovė Regina Nikitinienė.

Utenos vaikų lopšelio - darželio „Voveraitė" trio stebino atlikta lietuvių liaudies polka „Duja". Vadovė Jolanta Patalauskienė. Iš Saldutiškio atvyko vaikų darželio ansamblis, pradžiuginęs lietuvių liaudies daina „Anoj pusėj kampo" (vadovė Valda Bikininė). Utenos vaikų lopšelio-darželio „Pasaka" trio (vadovė Nijolė Petravičienė) smagiai nuteikė atliktu kūriniu „Arkliukai" (autorė Nijolė Petravičienė). Utenos mokyklos -vaikų darželio „Eglutė" kvintetas (vadovė Danutė Mačiulienė) sugrojo lietuvių liaudies polką. Utenos vaikų lopšelio - darželio „Gandrelis" kvintetas (vadovė Laisvida Pakenienė) atliko kūrinį „Molio Motiejukas" (m., ž. I.Šeduikienės). Nuotaikingai „Delnų polką" atliko Utenos vaikų lopšelio - darželio „Šaltinėlis" kvartetas (vadovė Dalė Pranskūnienė). J.Štrauso „Polka" nuskambėjo atliekama Utenos vaikų lopšelio - darželio „Pasaka" kvinteto (vadovė Sigita Jakutavičienė). Šventę vainikavo jungtinis dalyvių orkestras su švilpynėmis, diriguojant vadovei Astai Straižienei.
„Mažųjų muzikantų" šventėje netrūko geros nuotaikos, kurią ir sukūrė patys muzikantai. Vadovės ir vaikučiai už dalyvavimą renginyje gavo dovanų – tautodailininko V. Šemelio sukurtus medinius švilpukus. Utenos vaikų lopšelio - darželio „Saulutė" direktorė Zita Indriūnienė įteikė visiems šventėje dalyvavusiems ikimokyklinių įstaigų meninio ugdymo vadovams padėkas. O Utenos radijas vadoves apdovanojo kompaktinėmis plokštelėmis. Utenos kraštotyros muziejaus direktorė Lilija Jovarienė ir muziejininkė Bronė Juknevičienė po šventės vaikus supažindino su muziejaus ekspozicijomis.
Visi šventės dalyviai galėjo susipažinti su paroda „Mes piešiame muziką". Meninio ugdymo pedagogė Asta Straižienė ir visų grupių auklėtojos skatindamos vaikus atrakinti meno pasaulio vartus, sujungė dvi šakas: dailę ir muziką. Vyko integruota ugdomoji veikla. Vaikai piešė skambant V.Mocarto muzikai. Spalva, garsas ir vaikų fantazijos susijungė į vieną visumą. Paroda veiks iki gruodžio 3 d. Utenos kraštotyros muziejuje. Kviečiame aplankyti.

Utenos vaikų lopšelio-darželio „Saulutė" informacija