Naujienos
2016 m. vasario 5 d. „10 metų gyvos istorijos!” - projekto „Misija Sibiras“ pristatymas

2016 m. vasario 5 d. „10 metų gyvos istorijos!” - projekto „Misija Sibiras“ pristatymas2016 m. vasario 5 d. (penktadienį) 16.30 val. Kūrybinių industrijų centre „Taurapilis“ (Aušros g. 47, Utena) „10 metų gyvos istorijos!” - projekto „Misija Sibiras“ pristatymas.
Jau dešimt metų garsiai sakome ir savo darbais rodome, kad Lietuvos jaunimas – pilietiškas ir patriotiškas! Mes ryžtamės milžiniškiems žygiams tam, kad įprasmintume mūsų istoriją, išlaikytume ją gyvą ir visi galėtume didžiuotis, jog ir po sunkiausių laikų mes išlikome vieningi, stiprūs, o naujoji karta supranta bei vertina laisvę.

Renginio registracija: https://goo.gl/xZb173

Organizatorius UVJOS „Apskritasis stalas“

 

 
2016 m. sausio 29 d. Šapokiukas visur šapokiukas

Renginio "Šapokiukas visur šapokiukas" dalyviaiŠįmet, kaip ir kiekvieną paskutinį sausio penktadienį, vyko gražia tradicija tapęs renginys „Šapokiukas visur šapokiukas“, kurio metu buvę gimnazistai grįžta į mokyklą ir dalijasi savo patirtimi su esamais moksleiviais: pasakoja apie savo veiklą, pasiekimus ir studijas, atsako į pateiktus klausimus. Ši graži tradicija tęsiasi nuo nuo 2000 m., todėl nieko keisto, jog šįsyk sulaukėme ir tokių, kurie Adolfo Šapokos gimnaziją baigė daugiau nei prieš dešimtmetį. Svečiai į gimnaziją atvyko kelios valandos prieš renginio pradžią, kur konferencijų salėje jų jau laukė gimnazijos direktorius Saulius Brasiūnas.

Skaityti daugiau...
 
Kuriamas Lietuvoje veikiančių NVO registras

„Transparency International“ Lietuvos skyrius kartu su Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo Nevyriausybinių organizacijų (NVO) Programa kuria Lietuvoje veikiančių NVO registrą. Registre bus teikiama informacija apie Lietuvoje veikiančias nevyriausybines organizacijas, jų vykdomas veiklas, savanorius, taip pat apie būsimus finansavimo šaukimus, siūloma Lietuvos gyventojams pervesti registre esančioms organizacijoms 2 proc. GPM (Gyventojų pajamų mokesčio) bei kitaip joms paaukoti.
Planuojama, kad pagal šį registrą ateityje taip pat bus atrenkamos organizacijos, galėsiančios gauti finansavimą iš EEE finansinio mechanizmo.
Kviečiame Jus užpildyti anketą, jei norėtumėte, kad Jūsų atstovaujama organizacija būtų įtraukta į šį registrą.

Raginame atsakyti į visus klausimus, kad Lietuvoje veikiantys donorai bei visi norintys galėtų geriau susipažinti su Jūsų organizacija. Pildydami anketą užtruksite vos 5 – 10 min. Anketą rasite čia – www.nvoatlasas.lt.

Anketas maloniai prašome užpildyti iki 2016 m. vasario 12 d. Registras pradės veikti 2016 m. pavasarį. Jei turėtume klausimų, kviečiame rašyti el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai arba skambinti tel. 8 5 212 6951.

 

„Transparency International“ Lietuvos skyriaus informacija

 
Skelbiamas konkursas Utenos rajono savivaldybės jaunimo užimtumo projektams finansuoti 2016 m.

 

Utenos rajono savivaldybės administracija skelbia jaunimo užimtumo projektų finansavimo atrankos konkursą. Prioritetai:
1. Tarpinstitucinio bendradarbiavimo skatinimas;
2. Jaunimo iniciatyvų skatinimas;
3. Duomenų bazių, skirtų jaunimo problemoms spręsti, kūrimas.

Projektus (originalą ir kopiją) pristatyti iki 2016 m. vasario 22 d. į Utenos rajono savivaldybės administracijos 103 kabinetą. Paraiškas galima teikti ir per Administracinių ir viešųjų elektroninių paslaugų portalą „Elektroniniai valdžios vartai" (www.epaslaugos.lt). Utenos rajono savivaldybės kultūrinės veiklos plėtros, kokybiškos švietimo sistemos kūrimo, jaunimo užimtumo, ekonomikos skatinimo ir turizmo plėtojimo projektų finansavimo aprašas ir paraiškos forma yra interneto puslapyje www.utena.lt (skyrius „Projektai") „Projektų dokumentų formos". Žymėti „Jaunimo užimtumo sritį". Paraiškos forma yra atnaujinta, todėl prašome nenaudoti ankstesnių metų formų.

 
Renginių planai 2016 m. vasario mėn.

Utenos r. savivaldybės administracijos Švietimo, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus renginių planas 2016 m. vasario mėn. >>>

Utenos švietimo centro renginių planas 2016 m. vasario mėn. >>>

 

 
Kviečiame registruotis į Neformaliojo vaikų švietimo programas 2016 m.

Siekiant Neformaliojo vaikų švietimo programų kokybės, įvairovės ir prieinamumo, didinant įvairia veikla po pamokų užsiimančių vaikų skaičių, nuo 2015 m. spalio 1 d. įvestas neformaliojo vaikų švietimo krepšelis, kad iš dalies  finansuoti mokinių lankomus būrelius, popamokinius užsiėmimus (finansavimas skiriamas programų teikėjams – įstaigoms ar laisviesiems mokytojams). Jei mokinys lanko kelis užsiėmimus, lėšos atitenka tik vienai jo paties pasirinktai akredituotai programai. Bendrojo ugdymo mokyklų mokiniai, jų tėveliai (globėjai) gali kreiptis į neformaliojo vaikų švietimo teikėją dėl dalyvavimo neformaliojo vaikų švietimo pasirinktoje akredituotoje programoje. Programos veiks nuo 2016 m. vasario 1 d. iki birželio 31 d.

Kviečiame tėvelius (globėjus) registruoti mokinius (vyresni, nei 16 metų mokiniai gali registruotis patys) į Neformaliojo vaikų švietimo programas, kurių sąrašas patvirtintas 2016 m. vasario 1 d. Utenos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu Nr. AĮ-105 „Dėl Utenos rajono savivaldybės neformaliojo vaikų švietimo programų atitikimo reikalavimams nustatymo".  Programų sąrašas (neformaliojo švietimo kryptis, teikėjas bei trumpi programų aprašymai) >>>

 
Sugrįžimų diena Utenos „Saulės“ gimnazijoje

2016 01 29KELIONĖ Į SAVE NIEKAD NESIBAIGIA...
Pati gražiausia žmogaus kelionė per gyvenimą būna tada, kada jis pats kuria maršrutą, neišpuikdamas ir kai sėkmė aplanko, nepabūgdamas ir smukimo žemyn. Gyvenimo jau patikrinta, kad geri darbai yra nerimo, abejonių, baimės būti nesuprastam priešnuodžiai. Jie skatina jauną žmogų nebijoti pokyčių, ieškoti saviraiškos galimybių, aplaužyti nepasitikėjimą ir priartėti prie savęs pažinimo... Tas, kuris nori būti sėkmės žmogumi, privalo ne plaukti pasroviui, o išlikti savimi.

Skaityti daugiau...
 
Tarptautinio projektinio susitikimo metu Italijoje projekto dalyviai susipažino su matematikos ir dailės sąsajomis

2016 01 29 Utenos Dauniškio gimnazijos mokiniai ir mokytojai 2016 m. pradėjo vykdyti „ERASMUS+” programos 2 pagrindinio veiksmo bendrojo ugdymo sektoriaus tarpmokyklinės strateginės partnerystės projektą gimnazijos klasės mokiniai „Matematika aplink mus”, kurio tikslas yra tobulinti mokinių matematinius gebėjimus ir kompetencijas, plėsti mokytojų profesinį akiratį, skatinti mokytojus kurti inovatyvią mokymo/si medžiagą, naujus mokymo metodus tokius kaip mišrų mokymą, integruotą dalyko ir kalbos mokymą, tobulinti užsienio kalbos ir IKT gebėjimus, skatinti pilietiškumą ir pagarbą kitoms kultūroms.

Skaityti daugiau...
 
Bet kuri mokykla gali laimėti „Išmaniąją klasę“

http://www.mesrusiuojam.lt/mokyklos-3/Visos mokyklos nuo 2016 m. sausio iki birželio gali dalyvauti naujame „Mes rūšiuojam“ projekte, kurio metu daugiausiai naudotų mobiliųjų telefonų bei planšetinių kompiuterių surinkusiai mokyklai bus įrengta išmanioji klasė.
Konkurse gali dalyvauti tiek iki šiol projekte „Mes rūšiuojam“ užsiregistravusios mokyklos, tiek nauji dalyviai. Konkurse dalyvauja visos mokyklos, kurios atskirai nuo kitos senos elektronikos ar buitinės technikos renka mobiliuosius telefonus ir planšetinius kompiuterius. Tiems, kurie iki birželio mėnesio surinks daugiausiai minėtų atliekų, mokykloje bus įrengta išmanioji klasė, kurioje bus 20 vnt. „Huawei“ planšetinių kompiuterių.

Skaityti daugiau...
 
Nacionalinis Vinco Ku­dirkos dailyraščio konkursas „Rašom!'

Rašom 2016Prasidėjo nacionalinis Vinco Ku­dirkos dailyraščio konkursas „Rašom!“. Šeštus metus Lietuvos gyventojai kviečiami išbandyti gebėjimą dailiai rašyti ranka. Dalyviai susirungs trijose amžiaus grupėse: 3–6 kl. moks­leivių, 7–12 kl. moksleivių ir suaugusiųjų. Tekstus, kuriuos dalyviai turi parašyti plunksna mėlynu rašalu, galima rasti www.rašom.lt. Dailyraščių laukiama iki vasario 8 d. adresu: UAB „Biuro pasaulis“, Vilkpėdės g. 20, Vilnius LT-03151.

 
2016 m. sausio 24 d. Utenos vaikų lopšelio-darželio „Šaltinėlis“ šokėjos renginyje „Žvaigždžių diena“

Šių metų pradžioje, Utenos vaikų lopšelio-darželio „Šaltinėlis“ mergaičių sportinių šokių grupė „Kikilis“ gavo neeilinį pasiūlymą – šokti Lietuvos moterų krepšinio lygos organizuotame renginyje „Žvaigždžių diena“. Po daugybės repeticijų, sunkaus darbo ir ilgo laukimo įspūdingoje krepšinio, muzikos ir šokio šventėje „Kikilis“ persirengimo kambariu dalinosi su Kauno „Žalgirio“ šokėjomis, o scena su garsiais Lietuvos žmonėmis – Virgilijumi Alekna, Deividu Šemberu, Ramūnu Šiškausku, Valdemaru Chomičiumi, Romualdu Brazausku ir kitais. Tūkstantinė žiūrovų minia mergaičių pasirodymus lydėjo nuoširdžiomis šypsenomis ir karštais plojimais, o dainininkas Donatas Montvydas, šokant mergaitėms, mokėsi „Kikilio“ šokio judesių. Renginio vedėjas Mindaugas Stasiulis ir LRT komentatoriai (renginys buvo tiesiogiai transliuojamas per LRT Kultūra kanalą) negailėjo mažosioms šokėjoms komplimentų.

1
2
20160125_184440
20160125_184447
3
4
5
6
1/8 
start stop bwd fwd
 
Neformaliojo vaikų švietimo programa „Pajudėkime linksmai“

 Neformaliojo vaikų švietimo programa „Pajudėkime linksmai“2015 m. spalio 1 dieną Utenos rajone startavo net 35-ios Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerijos finansuojamos neformaliojo vaikų švietimo (NVŠ) programos. Spalio, lapkričio ir gruodžio mėnesiais mokiniai turėjo galimybę dalyvauti pasirinktoje veikloje: ugdyti įvairius gebėjimus, tobulėti ir džiaugtis pažanga. „Pajudėkime linksmai“ – viena iš NVŠ programų, pritraukusių daug aktyvaus jaunimo. Užsiėmimus veda Lietuvos moterų sporto asociacijos narė, aerobikos klubo „Utenėlė“ trenerė Birutė Siliūnienė. Kasmet prie šio aerobikos klubo prisijungia vis daugiau aktyvų ir sveiką gyvenimo būdą propaguojančių moterų bei merginų, o nuo šių metų spalio pradžios narių gretas papildė ir 18 moksleivių.
Trenerė džiaugiasi matydama ne tik pamokų metu sportuojančias mokines: „Svarbiausia, kad jos suvoktų, jog sportuoja dėl savęs. Tuomet dingsta tobulėti trukdantys įsitikinimai, iššūkiai priimami su sveiku azartu, be baimės, kad gali nepavykti. Tada ir sportuoti maloniau. Džiugu matyti kaip keičiasi moksleivių požiūris į sportą, auga sąmoningumas. Ryškėja tendencija sportuoti kokybiškai, vis dažniau pastebiu, kad merginos stengiasi ne tik taisyklingai atlikti parodytus pratimus, bet ir nori sužinoti jų paskirtį, poveikį. Neabejoju viso to nauda kiekvienoje gyvenimo srityje.“

Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Anksten 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 1 iš 78