Naujienos
Kviečiame į Europos jaunimo savaitės renginį „Idėja+"

eurodesk logo„Idėja+" – tai renginys, inicijuojamas Europos Komisijos, ir skirtas įkvėpti bei motyvuoti jaunimą, dalintis gerosiomis patirtimis bei idėjomis ir pasiūlymais.

Renginio metu, su jaunimu dirbantis asmuo įgis idėjų, skirtų įgyvendinti jaunimo poreikius ir siekius. Susitikimo metu jauni žmonės pristatys idėjas bei pasidalins patirtimi, o geriausieji gaus progą keliauti į Vilnių ir turės šansą laimėti kelionę į Briuselį.

Kviečiame jaunus žmones dalyvauti renginyje ir išdrįsti garsiai išsakyti savo idėjas. Kalbas gali pristatyti 14–29 metų amžiaus jaunuoliai.

Renginys vyks 2015 m. gegužės 5 d. (antradienį), 15.30 val., Utenos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro salėje (Utenio a. 7).

Kviečiame jaunus žmones pristatyti iniciatyvas ir apie savo atvykimą pranešti el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai .

Laukiame atvykstant!

 
Dalyvavo Aukštaitijos BLITZ FLL robotikos turnyre

Violeta Develienė

Smalsūs ir išradingi Utenos jaunimo mokyklos mokiniai Mantas Čižikas, Titas Vabolis, Ignas Krastinas ir Vakaris Guželis po pamokų į namus neskuba. Jie , vadovaujami technologijų mokytojo Mindaugo Grašio, konstruoja LEGO MINDSTORMS robotus, juos programuoja, valdo. Vaikinai susibūrė į komandą, kurią pavadino ,,Vėjavaikiai". Komanda dalyvavo Zarasų jaunimo centre vykusiame Aukštaitijos BLITZ FLL robotikos turnyre, kurį organizavo Robotikos Akademija. Tai buvo puiki proga susipažinti su FLL varžybomis. Mokiniai iš turnyro grįžo pilni įspūdžių ir naujų idėjų. Dabar komanda ,,Vėjavaikiai" entuziastingai ruošiasi dalyvauti III - oje draugiškų išradėjų ir robotikos fanų šventėje ROBOTIADA 2015, kuri vyks gegužės 22 d. LITEXPO parodų rūmuose.

001
002
003
004
1/4 
start stop bwd fwd
 
Utenos vaikų lopšelio-darželio „Šaltinėlis" šokių grupė „Kikilis" respublikiniame festivalyje „Pabiručių fiesta 2015"

Utenos vaikų lopšelio-darželio „Šaltinėlis" mergaičių sportinių šokių grupė „Kikilis", vadovaujama priešmokyklinio ugdymo pedagogės Dianos Tumėnienės, jau antrus metus iš eilės savo kūrybą ir aktyvaus darbo rezultatus pristatė respublikiniame ikimokyklinio amžiaus vaikų festivalyje „Pabiručių fiesta 2015". Nors renginys vyko šeštadienį (balandžio 25 d.), į renginį nuo „Šaltinėlio" pajudėjo autobusas su 17 šokėjų ir gražiu būriu tėvelių, brolių, seserų, senelių ir netgi krikšto tėvų. Renginyje dalyvavo Vilniaus, Varėnos ir Utenos kolektyvai. „Šaltinėlis" renginyje pristatė du numerius: Lėja Viltė Vygantaitė padeklamavo jautrų eilėraštį apie močiutę, o grupė pašoko trankų šokį. „Kikilio" mergaitės žiūrovus stebino atsipalaidavimu ir ramybe — mergaitės nesijaudino nei prieš pasirodymą, nei pasirodymo metu. Tai — grupės „Kikilis" ilgalaikės patirties ir dažnų pasirodymų rezultatas.
Festivalio organizatoriai šokėjas apdovanojo rėmėjų dovanomis, festivalio ženkliukais, vardinėmis padėkomis. Smagi kelionė į renginį, šiltas žiūrovų palaikymas ir bendri visų vykusiųjų pietūs — gerų emocijų pliūpsnis ir užtaisas ateities darbams.

Utenos vaikų lopšelio-darželio „Šaltinėlis" informacija

3
4
7
8
9
11
1/6 
start stop bwd fwd

 
Bendruomenės diena „Žiburio" pradinėje mokykloje

Baigiantis mokslo metams tradiciškai ir šiemet vaikai ir mokytojos pakvietė tėvelius į bendruomenės dienos renginius. Mokykla atvira tėveliams, seneliams buvo visą dieną. Jie galėjo stebėti, kaip vaikai mokosi, sportuoja, bendrauja, žaidžia taip pat ir patys buvo pakviesti kartu su vaikais įsitraukti į bendras veiklas: kartu kurti kinetines mandalas, pažaisti šaškėmis, parašyti dailyraštį, linksmai praleisti vakarą stebint meninę programą.

Šią dieną mokykla prisijungė ir prie socialinės akcijos, kviečiančios atsisakyti nemalonių, žeidžiančių vaikus barimo žodžių ir į savo bendravimo žodynėlį įtraukti daugiau pozityvių, palaikančių ir skatinančių žodžių "Nustokime barti-pradėkime girti" tai galima buvo padaryti ir elektroniniu būdu.
Šią dieną buvo atidaryta ir šių metų ketvirtokų geriausių kūrybinių darbų paroda kviečiame visus ją aplankyti. Paroda veiks iki mokslo metų pabaigos.

Utenos „Žiburio" pradinės mokyklos informacija

100_5844
100_5849
100_5858
100_5859
100_5866
100_5882
sA1
sA2
1/8 
start stop bwd fwd

 
Socialinė akcija "Nustokime barti, pradėkime girti" Utenos Aukštakalnio pradinėje mokykloje

2015 04 26 akcija2015 m. balandžio 20-26 d. Utenos Aukštakalnio pradinės mokyklos bendruomenės suaugusieji, mokyklos lankytojai prisijungė prie socialinės akcijos „Nustokime barti, pradėkime girti". Akciją vykdė VšĮ Paramos vaikams centras, siekdamas atkreipti visuomenės dėmesį į emocinės prievartos prieš vaikus problemą. Visą savaitę mokyklos suaugusieji, svečiai buvo kviečiami užrašyti į kortelę žodžius, kurių nebevartos auklėdami savo vaikus. Korteles su užrašytais žodžiais metė į šiai akcijai palaikyti skirtą dėžę. Visiems dovanojome korteles su vaiką pagiriančiais ir skatinančiais žodžiais.
Džiaugiamės mūsų bendruomenės suaugusiųjų aktyvumu ir noru, kad mūsų vaikai augtų ir būtų ugdomi su pagarba vaiko orumui.

Utenos Aukštakalnio pradinės mokyklos mokytoja Laima Šutinienė

 
Rajoninis konkursas English Verse 2015 Aukštakalnio progimnazijoje

Rajoninis konkursas English Verse 2015 Aukštakalnio progimnazijoje2015 m. balandžio 24 d. Aukštakalnio progimnazijoje vyko Utenos rajono 5-8 klasių mokinių skaitovų konkursas anglų kalba English Verse 2015. Konkurse dalyvavo 24 skaitovai iš penkių rajono mokyklų (Aukštakalnio progimnazijos, Krašuonos progimnazijos, Rapolo Šaltenio progimnazijos, Vyturių progimnazijos bei Užpalių gimnazijos). Konkurso atidaryme dalyvius pasveikino Virginija Vaitiekienė, Švietimo, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vyresnioji specialistė, ir Arvydas Šilinskas, Aukštakalnio progimnazijos direktorius.

Skaityti daugiau...
 
Utenos Vyturių progimnazija + Utenos miškų urėdija = tarpinstitucinis ekologinis bendradarbiavimas

Atbundanti pavasario gamta ragina kiekvieną susimąstyti apie Žemės ir žmogaus sąveiką. Mokinių ekologinis švietimas – sudėtinė harmoningos asmenybės ugdymo dalis, neatsiejama nuo šiuolaikinio žmogaus dvasinių vertybių skalės. Labai svarbu, kad mokiniai ir mokytojai aktyviai dalyvautų ekologinėje veikloje ir giliai įsisąmonintų neatsakingo žmogaus elgesio su gamta keliamas grėsmes žmogaus ir gamtos išlikimui.
Utenos Vyturių progimnazijoje vykdomas projektas „Nuo žinojimo iki pažinimo", kurio tikslas - skatinti mąstyti ir gyventi EKO-logiškai. 2015 metų balandžio 23 d. Vyturiukai susibūrė kasmetinei gražiai iniciatyvai. Utenos miškų urėdijos darbuotojai, Utenos šaulių kuopos savanoriai, 6 b klasės moksleiviai kartu su auklėtoja R. Sabaliauskiene, direktorės pavaduotoja ugdymui J. Dudlauskienė ir būrelis mokytojų ( V. Bikutė, A.Kaškauskienė, A. Savickas, A. Erslovas) darniai talkininkavo Vyžuonų urėdijos miškininkams atsodinant beveik du hektarus pušaičių ir eglaičių miško. Ne veltui patarlė byloja, jog „daug rankų didžią naštą pakelia". Gausus talkininkų būrys, paplušėjęs keletą valandų, užduotį įvykdė – jaunas miškas žaliuos. Po darbų talkininkai džiaugėsi bendra draugija ir mėgavosi gardžia Šaulių virta koše.


Utenos Vyturių progimnazijos anglų kalbos mokytoja Ramunė Sabaliauskienė

IMG_5588[1]
IMG_5610[1]
IMG_5612[1]
1/3 
start stop bwd fwd

 
Dailės varžytuvės-2015

IMG 18692015 m. balandžio 23 dieną Vyturių progimnazijos mokytojos Aldona Belopetravičienė ir Regina Šinkūnienė pakvietė rajono mokyklų pradinukų komandas išbandyti savo dailės žinias ir praktinius įgūdžius. Renginyje dalyvavo „Žiburio" pradinės mokyklos (mokytoja Daiva Miškinienė), Rapolo Šaltenio progimnazijos (mokytoja Sigita Černiauskienė), Vyžuonų pagrindinės mokyklos (mokytoja Nijolė Dudzinskienė), Aukštakalnio pradinės mokyklos (mokytojos Jolanta Mikužienė ir Jūratė Jankauskienė), Leliūnų pagrindinės mokyklos (mokytoja Jūratė Zarankienė) ir Vyturių progimnazijos (mokytoja Diana Jurgelevičienė) trečių – ketvirtų klasių komandos.

Skaityti daugiau...
 
Utenos Vyturių progimnazijos mokinių sėkmė konkurse „Lietuvos gamtininkas"

DiplomasVioleta Develienė

2015 m. balandžio 22 d. Utenos Vyturių progimnazijos 2a kl. mokiniai Rugilė Mačionytė, Miglė Žemaitytė, Arminas Čekuolis ir Nojus Žuronskas, lydimi mokytojos Angelės Marcinkevičienės, dalyvavo respublikiniame 1–4 kl. mokinių gebėjimų konkurse ,,Lietuvos gamtininkas". Mokiniai Vilniuje vykusiame konkurse atliko teorines užduotis, kurios apėmė įvairius pasaulio pažinimoUtenos Vyturių progimnazijos mokinių sėkmė konkurse „Lietuvos gamtininkas" aspektus bei praktines užduotis gamtoje. Konkursas sustiprino mokinių motyvaciją, sužadino smalsumą ir susidomėjimą nauja informacija. Bendradarbiaudami ir kūrybiškai dirbdami mokiniai laimėjo III – ąją vietą. Utenos Vyturių progimnazijos komanda apdovanota Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro diplomu ir prizais.

 
2015 m. balandžio 17 d. Popietė, skirta geriausiems „Saulės" gimnazijos mokiniams ir jų tėveliams

2015 m. balandžio 17 d. Popietė, skirta geriausiems „Saulės" gimnazijos mokiniams ir jų tėveliams „Ar galit įsivaizduoti, kas mes būtume dabar, jei žmogus nebūtų norėjęs atrasti, sukurti, įveikti, o tik būtų drybsojęs žolėje, avikailiais prisidengęs, ir žiūrėjęs į praplaukiančius debesis? Tik žiūrėjęs, bet jų neskaičiavęs, netyrinėjęs arba eilėmis neaprašęs? Tik dėl žmonijos troškimo atrasti šiandien turime viską, be ko pražūtume išmesti į negyvenamą salą", – tokiais E. Nachajienės žodžiais lietuvių kalbos mokytoja Milda Beinoravičienė pradėjo 2015 m. balandžio 17 dieną „Saulės" gimnazijoje vykusią olimpiadų bei konkursų nugalėtojų šventę, į kurią buvo pakviesti ir šių mokinių tėveliai.
Kiekvieną atvykusį pasitiko scenos gilumoje šviečianti stilizuota saulė ir gimnazijos talismano „Sauliuko" rankos mostas.

Skaityti daugiau...
 
Moksleiviai kviečiami dalyvauti plakatų kūrimo konkurse „ESU UŽ SĄŽININGĄ MOKESČIŲ MOKĖJIMĄ"

VMIUtenos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau ― Utenos AVMI) informuoja, kad balandžio 7 d. prasidėjo moksleivių plakato kūrimo konkursas „ESU UŽ SĄŽININGĄ MOKESČIŲ MOKĖJIMĄ". Visi 5-8 klasių moksleiviai kviečiami savo kurtuose plakatuose perteikti, kaip sąžiningai sumokėti mokesčiai kuria naudą valstybei ir jos žmonėms.
„Džiaugiamės Utenos apskrities moksleivių kūrybingumu, kurį jie rodo mūsų rengiamuose konkursuose ir susitikimuose. Anksčiau Valstybinės mokesčių inspekcijos organizuoto moksleivių fotografijų konkurso „Blykstę šešėliui" Ignalinos rajono N. Daugėliškio vidurinės mokyklos mokinio Dovydo Cicėno nuotrauka 5―8 kl. kategorijoje buvo pripažinta geriausia respublikoje. Pernai metais organizavome piešinių konkursą mažiesiems mūsų apskrities moksleiviams, šįmet vyresnius kviečiame kurti plakatą. Norime paskatinti juos pasidomėti ir įsigilinti, kas yra mokesčiai, kokia mokesčių kuriama nauda mūsų šaliai, skatinti netoleruoti mokesčių nemokėjimo atvejų, pastebėtus pažeidimus pranešti pasitikėjimo telefonu 1882. Nuoširdžiai kviečiame moksleivius ir jų mokytojus dalyvauti šiame konkurse", ― sako Utenos AVMI viršininkas Pranas Alsys.

Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Anksten 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 1 iš 74